شاپور محمدی در ادامه با اشاره به اینکه معطوف کردن منابع باید به بازاری باثبات از جمله بازار سرمایه باشد که در کنار ثبات با امنیت نیز همراه است، گفت: این امر در سال‌های اخیر با روندی مناسب همراه بوده و شاهد ورود نقدینگی به بازار سرمایه بوده‌ایم.وی در ادامه افزود: در تمام دنیا شرکت‌ها و بنگاه‌ها در رشد اقتصادی نقش اصلی و بلندمدت دارند، بنابراین با توجه به اینکه شرکت‌های بازار سرمایه مالیات دقیق پرداخت می‌کنند و دارای حساب‌های شفاف و قانونمند هستند باید سودآوری آنها تقویت شود. در این راستا وظیفه سازمان بورس تامین مالی برای شرکت‌ها با نرخ مناسب است. یکی از اقدامات سازمان بورس که در سال گذشته نیز تا اندازه‌ای انجام شد تامین مالی شرکت‌های بورسی از طریق انتشار اوراق با نرخ‌های مناسب بود. محمدی ادامه داد: وظیفه دیگر سازمان بورس برای حمایت از تولید‌کنندگان رفع مشکلاتی چون کمبود مواد اولیه، نیروی انسانی و کنترل نرخ‌های شرکت‌های بورسی است. باید مشکلات به دولت منتقل و نتیجه به بازار منعکس شود. در این راستا طی مکاتبات متعدد با دولت تصمیمات خوبی از جمله مشوق‌های مالیاتی در حال اتخاذ بوده که با جدیت بسیار بالای وزیر امور اقتصادی و دارایی بعضی از این موارد در حال تصویب است.

وی در ادامه با تاکید بر تامین مالی شرکت‌های غیردولتی‌، خصوصی و تعاونی‌ها از ابزارهای موجود در بازار سرمایه، گفت: امیدواریم این روند در سال‌های آتی با بهبود نسبی همراه شود.سکاندار بورس در ادامه به تقویت سودآوری شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: اگر همه به تقویت سودآوری شرکت‌های بورسی کمک کنند شاهد تابلوهای شاداب و پررونقی در بازار سرمایه خواهیم بود. افزون بر این عرضه‌های اولیه جذاب و سودآور نیز شرکت‌ها را تشویق کرده تا وارد بازار شوند و این امر در حال تسریع است.

محمدی در ادامه تاکید کرد: سازمان بورس شرایط این امر را فراهم می‌کند و امیدواریم عرضه‌های اولیه خوبی را در روزهای آینده شاهد باشیم. همچنین در این راستا منافع سرمایه‌گذاران و حقوق سهامداران دغدغه اصلی سازمان بورس است.رئیس سازمان بورس افزود: در حال حاضر حجم بالایی از اوراق در بازار سرمایه معامله می‌شود. افزون بر این، بازار سرمایه قدم‌های موثری در زمینه حمایت از کالای ایرانی برداشته است تا از این طریق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی محقق شود. همچنین میزان تخلفات در معاملات بورس با توجه به افشاگری‌های گروه‌های مختلف در سال جاری به حداقل رسیده است. محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین باید تاکید کنم یکی از اقدامات شاخص و مهم سازمان بورس کاهش کارمزد معاملات بود. در این میان شورای عالی بورس نیز در راستای تصویب این موضوع کمک کرد و این به معنی کاهش درآمد برای سازمان بورس است.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس