این استاد دانشگاه با تاکید بر این نکته که فرهنگ‌سازی لازمه توسعه و رونق بازار سرمایه است، گفت: بازار سرمایه حوزه‌ای است که نیاز به نگاه تخصصی دارد به همین منظور باید از طریق فرهنگ‌سازی علاوه بر آشنایی عمومی و جذب مخاطب حداکثری به حضور تخصصی در بازار سرمایه کمک شود. وی یکی از فرصت‌هایی را که می‌تواند به این روند کمک کند، برگزاری فاینکس دانست و تاکید کرد باید به نحو احسن از این فرصت بهره گرفت. سعید اسلامی فاینکس را محلی برای گفت‌وگوی اهالی بازار سرمایه دانست و گفت: این همفکری و تعامل بین اهالی بازار سرمایه اتفاق خوبی است که می‌تواند دستاوردهای زیادی به همراه داشته باشد.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با تاکید بر اینکه ارکان بازار سرمایه این نمایشگاه را باید محلی برای تشریح سیاست‌های خود بدانند، گفت: فاینکس یازدهم فرصتی است تا سیاست‌های دولت و ارکان بازار سرمایه به‌طور شفاف اعلام شود.دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری هدف دیگر فاینکس را افزایش مشارکت‌کنندگان مردمی دانست و گفت: باید برای اثربخشی این نمایشگاه تلاش کرد و برای توسعه سطح مشارکت‌کنندگان مردمی جذابیت‌های این دوره را افزایش داد.وی با تاکید بر اینکه در برگزاری این نمایشگاه باید اهداف تعریف و بر اساس آن برنامه‌ریزی شود، گفت: البته زمانی که این گردهمایی به دوره یازدهم رسیده است نشان می‌دهد که ارکان و فعالان بازار سرمایه مشتاق حضور هستند و بدون برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری نهاد‌های مجری، فاینکس یازده ساله نمی‌شد.

اسلامی با بیان اینکه این گردهمایی برای بازار سرمایه اتفاق خوبی است، گفت: البته اولویت کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه ارتباط با عامه مردم نیست و تعامل با سایر نهادهای بازار سرمایه مد نظراست و در دوره قبل به این هدف رسیدیم.  وی با اشاره به اینکه مخاطب اصلی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه حاضر است، گفت: برای ما گفت‌وگوی میان نهادی مهم است که در فاینکس یازدهم نیز به خوبی به اهدافمان می‌رسیم. اسلامی ادامه داد: کارگزاری‌ها، شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و شرکت‌هایی که در حوزه بازار سرمایه خدمات به آحاد جامعه ارائه می‌دهند نیز باید در این نمایشگاه برای ارتباط بیشتر تلاش کنند. وی درباره برنامه‌های کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در فاینکس یازدهم گفت: کانون نهادهای سرمایه‌گذاری امسال در نمایشگاه چند برنامه ویژه دارد. یک نشست تخصصی، یک نشست خبری و تجلیل از یکی از بزرگان بازار سرمایه از برنامه‌های کانون در فاینکس یازدهم است. دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در پایان تاکید کرد: بازار سرمایه به‌عنوان یکی از ارکان اصلی بازارهای مالی کشور طبیعتا نیازمند برگزاری نمایشگاه و نشست‌های تخصصی در این عرصه است. یادآور می‌شود، فاینکس ۲۰۱۸ از ۲۷ تا ۳۰ فروردین ۹۷ برگزار خواهد شد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس