محمدی با بیان اینکه اقتصاد یک تئوری بسیار مهم به نام تئوری ارزش را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است، گفت: این روزها صحبت درباره خرید و فروش ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین بسیار مطرح است اما نکته‌ای که باید مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار بگیرد، مبتنی بر «خلق ارزش» است. وی در این باره توضیح داد: هر کالایی که با خلق ارزش همراه نباشد، نباید مورد توجه و داد‌و‌ستد قرار گیرد، ما امروز در اینجا دور هم جمع شده‌ایم چون ارزشی خلق شده که می‌تواند بین ذی‌نفعان تقسیم شود؛ به عبارتی امروز رونمایی‌ها به پشتوانه خلق ارزش است.

دبیر شورای عالی بورس با بیان اینکه در تمام دنیا تابلوهای بورس اصلی ترین روش برای ارزشگذاری است، گفت: بورس پیوند مناسبی بین علم و ثروت است و ارزش‌های واقعی در بازار سرمایه معامله می‌شود. وی ادامه داد: اگر بتوانیم تامین مالی مناسبی برای محققان جوان در بازار سرمایه داشته باشیم، کمک شایانی به اقتصاد کشور کرده‌ایم. محمدی ادامه داد: البته ارزش واقعی بسیاری از این کالاهای دانش بنیان قابل قیمت‌گذاری نیست اما اینکه ایده‌ای خریداری و تامین مالی شود فرصت مناسبی برای بازار سرمایه و شرکت‌های دانش بنیان است. وی توضیح داد: شرکت‌هایی که به منابع طبیعی ارزش‌های ملی توجه دارند و از طریق این اقدامات سود‌آوری به دست می‌آورند به سمت فکر ناب حرکت کرده‌اند.

محمدی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت فکر ناب حرکت کرده‌اند، گفت: توسعه بستر فناوری‌های مالی به کمک پارک‌های علم و فناوری زمینه‌های توسعه را رقم می‌زنند؛ به‌عنوان نمونه طراحی و تولید نرم‌افزارهای تبادل مالی و معاملات الگوریتمی و پر‌بسامد می‌تواند نمونه‌ای از این اقدامات باشد. رئیس سازمان بورس با بیان اینکه در بورس‌های دنیا ده‌ها هزار میلیارد دلار داد‌و‌ستد می‌شود، گفت: معاملات پربسامد یکی از پرطرفدارترین معاملات جهان است و سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازدهی خیلی خوب هستند، می‌توانند در این مسیر حرکت کنند. وی در بخش پایانی به اهمیت بررسی و تحلیل شرکت‌ها و سهم‌ها اشاره کرد و گفت: مرورگر گوگل در سابقه قیمت‌گذاری خود هر سهم ۱۰۰۰‌دلاری را ثبت کرده است، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این شرایط باقی بماند همان‌طور که روزی مرورگر یاهو شرایط خود را از دست داد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس