بهمن عبداللهی با اشاره به مشکل تامین مالی در بخش تعاون، درباره ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه گفت: به دلیل وجود مشکلاتی در تامین مالی بخش تعاون از طریق نظام بانکی، تلاش شد تا از ظرفیت بازار سرمایه نیز در این زمینه استفاده شود.

رئیس اتاق تعاون ایران اظهار کرد: پیش از این به دلیل وجود برخی موانع قانونی ورود بخش تعاون به بازار سرمایه کشور میسر نشده بود. اخیرا تفاهم نامه‌ای با سازمان بورس منعقد شد که بر اساس آن قرار است اساسنامه برخی شرکت‌های تعاونی اصلاح شود. عبداللهی تاکید کرد: بر این اساس، پیش‌بینی شد از طریق اصلاح اساسنامه تعاونی‌ها، بخش تعاون بتواند برای ورود به بازار سرمایه کشور با قوانین بورس منطبق شود و در حال حاضر، ۱۴تعاونی بزرگ کشور برای ورود به بازار سهام مهیا شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از کار انطباق اساسنامه این تعاونی‌ها با مقررات بورس انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است. این روند در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان سال جاری تعاونی‌ها بتوانند در بازار سهام وارد شوند. رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه ابتدا تعاونی‌ها در فرابورس وارد خواهند شد، گفت: ۱۴ تعاونی که برای ورود به بازار سرمایه آماده می‌شوند، بیشتر در بخش تولیدی و صنعتی هستند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس