ناصر پرتوی افزود: همایش امسال با حضور یک هزار نفر شامل حسابداران، حسابرسان، مدیران مالی، مدیران ارشد سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط، مدیران ارشد بانک‌ها و نهادهای پولی و مالی، کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه‌های مالی، فعالان صنایع، استادان دانشگاه‌ و... برگزار خواهد شد.  عضو هیات علمی دانشگاه درخصوص ویژگی همایش امسال، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین‌بار، همایش در قالب جشنواره برگزار می‌شود که علاوه بر طرح مباحث علمی، به موضوعات دیگری نیز پرداخته خواهد شد.

پرتوی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع انضباط مالی درخصوص محور اصلی چهاردهمین همایش انجمن حسابداری ایران گفت: بروز تخلفات مالی در برخی بخش‌های اقتصادی کشور که موجب هدر رفتن بسیاری از منابع شده است، لزوم توجه بیش از پیش به موضوع انضباط مالی را روشن می‌سازد. در این شرایط انجمن حسابداری ایران به‌عنوان یکی از برترین و بزرگ‌ترین انجمن‌های علمی فعال در کشور، بر خود لازم می‌داند گام‌های مؤثری به منظور ایجاد انضباط مالی و شفافیت اقتصادی بردارد. در این راستا، محور اصلی همایش امسال، «نظم و انضباط مالی»است. وی سپس به محورهای این همایش اشاره کرده و گفت: حسابداران، حسابرسان و مدیران مالی به‌عنوان افرادی که به‌طور مستقیم با مسائل مالی در ارتباطند، نقش کلیدی در برقراری انضباط مالی دارند، بنابراین، بررسی نقش آنها در برقراری انضباط مالی، از محورهای اصلی این همایش خواهد بود.  همچنین نقش دانشگاه‌ها در آموزش نظم و انضباط مالی و نقش ارگان‌های حسابداری در نظم و انضباط مالی از دیگر محورهای همایش خواهد بود.

 پرتوی سپس با اشاره به لزوم پیروی از استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی به منظور برقراری شفافیت و انضباط مالی و حضور بنگاه‌های اقتصادی در بازارهای جهانی، گفت: در حال حاضر اگرچه از سوی سازمان‌های مرتبط، اقداماتی به منظور پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) انجام شده اما این موضوع هنوز در همه بنگاه‌های کشورمان نهادینه نشده است. به این منظور یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در همایش یاد شده، بررسی نقاط قوت و ضعف IFRS و لزوم اجرای آن خواهد بود.

این استاد دانشگاه سپس گفت: نقش حسابداران و حسابرسان در رفع مشکلات مالیاتی و مشکلات و موانع حسابداران و مدیران مالی از دیگر محورهای مورد بحث در این همایش خواهند بود.دبیر کل انجمن حسابداری ایران در باره برنامه‌های دیگر این همایش گفت: معرفی موسسات منتخب حسابرسی در چهار حوزه تعداد شرکای حسابدار رسمی، تعداد حسابرسان معتمد بورس، تعداد پرسنل و کیفیت حسابرسی، از برنامه‌های همایش خواهد بود. همچنین معرفی مدیر اجرایی منتخب، استاد منتخب حسابداری و مالی، کار آفرین منتخب، مدیر مالی منتخب، حسابرس منتخب، ذی‌حساب منتخب، حامی مالی منتخب ارگان‌های حسابداری و مالی از دیگر برنامه‌های نخستین جشنواره حسابداران، حسابرسان، مدیران مالی و مدیران اجرایی کشور خواهد بود.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس