در همین رابطه، رئیس هیات‌مدیره کارگزاری مفید تصریح کرد: چشم‌انداز بلند‌مدت مفید به‌عنوان کارگزار پیشرو در بازارهای سرمایه ایران همواره بر ایجاد ارزش برای مشتریان از طریق یک پلتفرم خدمات مالی استوار بوده است. حمید آذرخش افزود: هدف استراتژیک ما در حال حاضر، با همکاری شرکت آزیموت، سرمایه‌گذاری و تکیه بر پیشینه ما به‌عنوان واسطه مالی برتر ایران به منظور ایجاد معیاری برای صنعت مدیریت دارایی داخلی است. وی تاکید کرد: اهدافی که این همکاری دنبال می‌کند، موجب خواهد شد که مشتریان ما، با استفاده از دانش فنی آزیموت، به ابزارها و خدمات جدیدی در زمینه مشاوره مالی و مدیریت ثروت مطابق با جدیدترین استانداردهای روز دنیا دست‌ یابند.

وی ادامه داد: آزیموت و مفید همچنین به‌منظور تامین مالی توسعه و اجرای طرح کسب و کار مورد توافق در جهت توسعه استراتژی‌های سرمایه‌گذاری در انواع دارایی‌های داخلی و افتتاح صندوق‌های سرمایه‌گذاری در خارج از ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به افزایش سرمایه سبدگردان انتخاب، خواهند کرد.  همچنین مدیرعامل هلدینگ آزیموت گفت: ما به‌عنوان نخستین شرکت فعال بین‌المللی در بازارهای سرمایه ایران وارد شدیم و معتقدیم این گروه، در استفاده از فرصت‌های بکر در این بازار که می‌تواند به یک بازار نوظهور بزرگ و پیشرفته بدل شود، پیشگام خواهد بود. سرجیو آلبارلی با بیان اینکه از این همکاری در جهت افزایش ارزش برای مشتریان داخلی و بین‌المللی استفاده می‌کنیم، وی افزود: زمینه‌های مشترک میان اعتبار چندین‌ساله مفید در صنعت کارگزاری و خدمات مدیریت دارایی و ارزش‌های بنیادین آزیموت که مبتنی بر استقلال و تعهد عملکرد است، جایگاه برتر مفید در ایران را مستحکم‌تر خواهد کرد.

آزیموت نخستین نهاد مالی خارجی است که از طریق سرمایه گذاری در سهام یک شرکت، به بازار سرمایه ایران وارد شده و خدمات مالی مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار ایران را ارائه خواهد کرد. گروه آزیموت، یکی از سبدگردان‌های مستقل پیشرو در زمینه مدیریت دارایی در اروپا است و بر اساس توافق انجام شده ۲۰ درصد از سهام سبدگردان انتخاب مفید به آزیموت واگذار خواهد شد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس