گروه بورس کالا- روز گذشته بازار آهن‌آلات همچنان داغ بود و تمام عرضه‌های ذوب‌آهن در رقابت به فروش رسید. همچنین فولاد آذربایجان نیز روز گذشته ۳هزار تن عرضه داشت که تمامی سه‌هزار تن در رقابت به فروش رسید. البته در دو رینگ، محصول ذوب‌آهن مشتری نداشت؛ اما با وجود رقابت کارگزاران و حجم محدود عرضه از سوی این شرکت پیش‌بینی می‌شود یک‌شنبه آینده نیز بازار آهن همچنان داغ باشد. در این روز همچنین ایرالکو محصولات خود را بدون رقابت به فروش رساند. این شرکت معمولا در نرخ‌های پیشنهادی خود پافشاری و مقاومت می‌کند.

ارزش معاملات بورس کالای ایران از ۳۷۸میلیارد ریال گذشت

دیروز در شرکت بورس کالای ایران، جمعا ۳۳‌هزار و ۲۳۵ تن انواع فولاد، آلومینیوم، کنسانتره مولیبدن، ذرت و کنجاله دانه‌های روغنی به ارزش ۳۷۸‌میلیارد و ۳۸۳‌میلیون و ۶۳۰‌هزار ریال دادوستد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران، تالار این بورس در روز چهارشنبه شاهد جمعا ۴۲‌هزار و ۲۹۰ تن عرضه و در مقابل ۱۱۹‌هزار و ۷۵ تن تقاضا برای محصولات فوق بود که شامل ۳۸‌هزار و ۸۲۰ تن عرضه و در مقابل ۱۱۸‌هزار و ۹۲۰ تن تقاضا برای محصولات فلزی و ۳‌هزار و ۴۹۰ تن عرضه و در مقابل ۱۵۵ تقاضا برای محصولات کشاورزی بود.

رینگ محصولات فلزی

این گزارش حاکی است، در رینگ محصولات فلزی در گروه فولاد، ۳۲‌هزار و ۵۹۰ تن انواع محصولات فولادی در ۹ رینگ معاملاتی به ارزش ۲۶۲‌میلیارد و ۱۹۲‌میلیون و ۴۰۰‌هزار ریال به صورت نقدی و سلف مورد معامله قرار گرفت که از نظر وزن و ارزش ۰۶/۹۸ و ۲۹/۶۹‌درصد از کل بازار را از آن خود کرد.

براساس این گزارش در گروه محصولات آلومینیوم نیز، در ۳ رینگ معاملاتی جداگانه مقدار ۱۰۰ تن شمش و بیلت آلومینیوم به ارزش ۲‌میلیارد و ۹۵۲‌میلیون ریال به صورت نقدی دادوستد شد که از نظر وزن و ارزش ۳۰/۰ و ۷۸/۰‌درصد از کل بازار را از آن خود کرد.همچنین در روز چهارشنبه در گروه محصولات کنسانتره مولیبدن نیز در ۲۱ رینگ معاملاتی جداگانه مقدار ۳۹۰ تن سولفور مولیبدن به ارزش ۱۱۲‌میلیارد و ۷۷۴‌میلیون و ۵۸۰‌هزار ریال به صورت نقدی دادوستد شد که از نظر حجم و ارزش به ترتیب ۱۸/۱ و ۸۰/۲۹‌درصد از کل بازار را به خود اختصاص داد. در رینگ محصولات فلزی در گروه مس و روی هیچ گونه عرضه ای صورت نگرفت.

رینگ محصولات کشاورزی

در رینگ محصولات کشاورزی در گروه کنجاله، ۲۵ تن کنجاله دانه‌های روغنی به صورت نقدی در۲ رینگ معاملاتی جداگانه به ارزش ۱۱۳‌میلیون و ۶۵۰‌هزار ریال داد و ستد شد که از نظر حجم و ارزش ۰۸/۰ و ۰۴/۰‌درصد از کل بازار را به خود اختصاص داد.

همچنین در این روز در گروه ذرت، ۱۳۰ تن ذرت دانه‌ای به ارزش ۳۵۱‌میلیون ریال به صورت سلف در ۲ رینگ معاملاتی جداگانه معامله شد که از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۳۹/۰ و ۰۹/۰‌درصد از کل بازار را به خود اختصاص داد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس