گروه بنگاه‌ها - بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است هر ساله ۷۰۰ هزار تن ماده معدنی از معدن انگوران استخراج شود. این در حالی است که تا اول اسفند سال‌جاری ۷۷۶ هزار تن ماده معدنی از این معدن استخراج شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ابوطالب اشکوری مدیر واحد معدن انگوران با بیان این مطلب افزود: هر قدر به عمق معدن انگوران پیش می‌رویم عملیات استخراج دشوارتر می‌شود؛ به همین دلیل است که سالانه میزان مشخصی برای استخراج از معدن انگوران در نظر می‌گیریم.

وی با بیان اینکه این معدن با توجه به میزان استخراجی که دارد اقدام به سهمیه‌بندی مواد معدنی می‌کند، اعلام کرد: توزیع مواد معدنی میان شرکت‌ها بر اساس پروانه بهره‌برداری آنها صورت می‌گیرد و این‌طور نیست که این شرکت‌ها هر قدر ماده معدنی نیاز داشته باشند، به آنها تعلق گیرد. این واحد در ابتدای هر سال تولید خود را سهمیه‌بندی کرده و میزان آن را به هر شرکت اعلام می‌کند.

مدیر واحد معدن انگوران در ادامه گفت: با توجه به شرایط موجود انتظار می‌رود مسوولان با راه‌اندازی شرکت‌های جدید سرب و روی مخالفت کرده و به درخواست افزایش ظرفیت شرکت‌ها پاسخ منفی دهد؛ زیرا در حال حاضر ظرفیت شرکت‌هایی که از ماده معدنی استفاده می‌کنند بسیار بیشتر از توان تولید معدن انگوران است.

اشکوری در تشریح آخرین وضعیت معدن انگوران اظهار کرد: انگوران معدنی است که هر سال عمیق‌تر می‌شود به این جهت از لحاظ ساختار زمین شناسی، افزایش ظرفیت استخراج اقدام معقولی نیست که البته برای جبران میزان تولید اقدام به ایجاد یک کارگاه آزمایشی زیر زمینی کرده‌ایم، قرار است تا پایان سال ۹۲ کلیه اقدامات آماده‌سازی آن به پایان برسد و از ابتدای سال ۹۳ استخراج از این بخش آغاز شود.

وی در پایان گفت: این نکته نباید فراموش شود که از لحاظ کارشناسی، عملیات استخراج در معادن روباز بسیار اقتصادی‌تر است؛ زیرا در معادن زیر زمینی خطرات و هزینه‌ها افزایش می‌یابد. معدن انگوران از واحد‌های زیر‌مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس