موج - با توجه به شرایط فعلی بازار آهن، در بهمن ماه سال‌جاری شاهد تحول در این بازار و رونق معاملات آن خواهیم بود. محمد آزاد، رییس اتحادیه آهن فروشان با بیان این مطلب اظهار داشت: رکود فعلی بازار آهن بعد از افزایش قیمت‏های گذشته طبیعی است.وی افزود: با آغاز فصل سرما و معلق شدن ساخت و سازها، رکود بر بازار حکمفرما شده که این مساله کاملا طبیعی است.

آزاد با بیان این‏که این وضعیت پایدار نیست، ادامه داد: با اجرایی‌شدن برنامه‏های عمرانی و طرح‏های زیربنایی دولت و همچنین انجام ساخت و سازها و انبوه‌سازی‏ها، پیش‌بینی می‏شود در اواخر دی یا اوایل بهمن ماه رونق به این بازار بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در بازار آهن قانون عرضه و تقاضا حکمفرما است. هرچند معاملات آنطور که مورد انتظار است انجام نمی‏شود، اما رکود و رونق بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعریف می‏شود. در شرایط فعلی اگر عرضه نسبت به تقاضا کمتر باشد، بازار رونق می‏گیرد.

رییس اتحادیه آهن‌فروشان با اشاره به تاثیر بحران‏های جهانی در اقتصاد ایران تصریح کرد: بحران‏های جهانی در اقتصاد ایران بی‌تاثیر نبوده و هم‌اکنون بیشتر کشورهای جهان درگیر آن هستند، اما بحرانی که بر اقتصاد ایران تسلط یافته ویژه اقتصاد داخلی آن است.

وی اضافه کرد: در بازار آهن نوسان قیمت‏های جهانی توسط واردات به کشور منتقل می‏شود و بحران بازارهای آهن جهانی‌بر بازار داخلی بی‌تاثیر نبوده است.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس