ایرنا- دولت با تامین مواد اولیه (شمش) مورد نیاز کارخانه‌های فولادسازی می‌تواند به رشد تولید محصولات فولادی در کشور کمک کند. احمد خوروش کارآفرین برتر استان اصفهان با بیان این مطلب، افزود: مشکلات عمده واحدهای فولادسازی در کشور تامین مواد اولیه (شمش) و همچنین کافی نبودن میزان تسهیلات بانکی است وی سپس از دولت و وزارت کار و امور اجتماعی برای تقدیر از کارآفرینان برتر تشکر کرد و اظهار داشت: هدایت کارآفرینان به سمت تولید بیشتر مهمترین کمکی است که دولت می‌تواند به آنان داشته باشد. رییس هیات مدیره شرکت فولاد سپید فراب کویر، تصریح کرد: تشویق، کمک فکری و حل مشکلات گمرکی، بانکی و ... کارآفرینان برتر می‌تواند برای تداوم و توسعه فعالیت‌ها بسیار موثر واقع شود.

کارآفرین برتر استان اصفهان ادامه داد: با راه اندازی فاز نخست این واحد فولادی برای حدود ۲۵۰نفر اشتغال مستقیم و برای بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است. به گفته این کارآفرین اصفهانی با راه اندازی فاز دوم در آینده برای یک‌هزار نفر اشتغال مستقیم و حدود ۱۰هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد خواهد شد که در کاهش میزان بیکاری در منطقه موثر خواهد بود. خوروش در ادامه گفت: ظرفیت تولید فاز نخست این کارخانه ۵۰۰هزار تن در سال است که در فاز دوم که هدف آن تولید شمش و تامین مواد اولیه برای همین واحد است، به یک میلیون و ۲۰۰هزار تن خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تولید این واحد فولادسازی از شهریور ماه ۸۶ آغاز شده است، افزود: در حال حاضر این واحد فعالیت‌های صادراتی ندارد، اما با توجه به اینکه تولیدات آن براساس معیارها و استانداردهای جهانی است، می‌تواند در عرصه صادرات نیز فعالیت داشته باشد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس