به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جواد جهرمی درباره خرید خرد سیمان از بورس کالا گفت: پس از راه‌اندازی معاملات سیمان در بازار فیزیکی، تقاضا برای راه‌اندازی معاملات خرده‌فروشی محصول سیمان اعلام شد و از طرفی تعدد روزهای معاملاتی علاوه بر عرضه سیمان در بازار فیزیکی هم یکی از خواسته‌‌‌های فعالان این بازار بود تا این محصول در سایر روزهای هفته هم معامله شود.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران افزود: با توجه به همکاری‌‌‌هایی که با شرکت‌های سیمانی داشتیم، تاکنون ۱۱ انبار سیمان در بورس کالا پذیرفته شده و نماد آنها گشایش یافته است.

وی گفت: هفته آینده نیز نماد چهار انبار سیمان در بورس کالا گشایش می‌‌‌یابد. همچنین ۳۰ شرکت سیمانی برای پذیرش در بورس کالا اقدام کرده‌اند.

جهرمی افزود: خرید خرد سیمان از هفته گذشته امکان‌پذیر شد و خریداران خرد می‌توانند از محل گواهی سپرده اقدام به خرید سیمان کنند.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: حداقل خرید سیمان ۱۰ تن است و خریداران می‌توانند از محل گواهی سپرده، سیمان موردنیازشان را تامین کنند.

جهرمی گفت: مشتریان خرد سیمان با داشتن کد بورسی می‌توانند به‌صورت مجازی اقدام به خرید سیمان کنند و نیازی به مراجعه به کارگزاری نیست.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا تصریح کرد: از هفته آینده ۱۵نماد سیمانی گشایش می‌‌‌یابد و معاملات گواهی سپرده سیمان نیز رونق بیشتری می‌گیرد.

وی ادامه داد: طبق مصوبات وزارت صمت، شرکت‌های تولیدکننده سیمان باید از طریق بورس کالا اقدام به فروش سیمان کنند.

جهرمی افزود: از زمانی که سیمان در بورس کالا عرضه شد، قیمت آن کاهش پیدا کرد و به علت کاهش هزینه‌‌‌ها به قیمت منطقی رسید.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند