به گزارش ‌ کالاخبر؛ در نیمه نخست امسال حجم و ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس‌کالای ایران نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته به‌ترتیب ۵۵ و ۱۱۰‌درصد رشد کرد و بیش از ۲۶ میلیون تن انواع کالا به‌ارزش بالغ بر ۲۴۶ هزار میلیارد تومان در این بازار داد و ستد شد.

در تالار محصولات صنعتی و معدنی حجم و ارزش معاملات به‌ترتیب با رشد ۱۶۵ و ۱۱۰‌درصدی نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته مواجه شد و ۷/ ۱۶میلیون تن کالا به‌ارزش ۱۳۳ هزار میلیارد تومان در این تالار مورد معامله قرار گرفت. در تالار محصولات پتروشیمی نیز۶/ ۲ میلیون تن کالا به‌ارزش ۶۴ هزار میلیارد تومان و در تالار فرآورده‌های نفتی نیز ۵/ ۶میلیون تن انواع کالا به‌ارزش  ۴۶ هزار میلیارد تومان معامله شد.

عملکرد بازار مشتقه بورس‌کالای ایران  نیز در نیمه نخست امسال نشان می‌دهد که حجم و ارزش معاملات این بازار با کاهش مواجه شد و در مجموع ۳ میلیون و ۴۶۱ هزار قرارداد مشتقه به‌ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۷۶ میلیارد تومان رسید. در این مدت ۴/ ۳میلیون قرارداد آتی به‌ارزش ۵ هزار میلیارد تومان و بالغ بر ۱۸ هزار قرارداد اختیار معامله به‌ارزش هزار میلیارد تومان دست به‌دست شد.

در ۶ ماهه نخست امسال در بازار مالی بورس‌کالا بیش از ۷۸۹ میلیون قرارداد شامل سلف موازی استاندارد، گواهی سپرده کالایی و صندوق سرمایه‌گذاری به‌ارزش ۳/ ۶ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد.

به این ترتیب در بازار سلف موازی استاندارد ۸/ ۷میلیون قرارداد به‌ارزش ۷۳۴ هزار میلیارد تومان، در بازار گواهی سپرده کالایی بیش از ۵۰میلیون قرارداد به‌ارزش بالغ بر ۵/ ۳هزار میلیارد تومان و ۷۳۰ میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌ارزش ۲ هزار میلیارد تومان معامله شد.

این گزارش می‌افزاید، در تالار مناقصه نیز ۶۲ هزار و ۵۰۶ عدد کنتور برق به‌ارزش ۵/ ۲۵میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند