فولاد صدرنشین معاملات

در هفته منتهی به ۲۰ فروردین ۷۴۵ هزار و ۷۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰۲ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۱۰۲ و ۱۰۹ درصدی را تجربه کرد. گروه فولاد با ۳۲۹هزار تن، وکیوم باتوم با ۲۱۷هزار تن و قیر با ۶۸هزار تن معامله بر سکوی اول تا سوم کالاهای برتر هفته قرار گرفتند.

به گزارش «کالاخبر»، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۳۳۴ هزار و  ۸۱۹ تن انواع کالا به ارزش ۵۰ هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال معامله شد. در این تالار ۳۲۹ هزار و ۲۳۹ تن فولاد، ۴ هزار و ۶۸۰ تن مس، ۶۸۵ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۱۰۰ تن سرب مورد دادوستد قرار گرفت.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۴۰۸ هزار و ۷۷۹ تن انواع کالا به ارزش ۴۶ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۲۱۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۶۸ هزار و ۱۰۳ تن قیر، ۵۷ هزار و ۵۴۶ تن مواد پلیمری، ۲۶ هزار و ۴۲۰ تن مواد شیمیایی، ۳۳ هزار و ۲۰۰ تن لوب کات، ۳ هزار و ۲۹۳ تن روغن پایه، ۵۰ تن آرگون، ۲۵۰ تن عایق رطوبتی  و یک هزار و ۲۷۵ تن گوگرد معامله شد.

بر اساس این گزارش ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم زعفران نیز در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران دادوستد شد. همچنین یک هزار و ۴۷۳ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

  انعقاد ۲۰۱ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد ۲۰۱ هزار و ۲۶ قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر ۲۸۸۴ میلیارد و ۹۵۹ میلیون ریال در ۱۰ سررسید مختلف و بر پایه دارایی‌های پسته، زعفران نگین و پوشال، نقره و زیره سبز منعقد شد.

  ۵/ ۱ میلیون گواهی سپرده کالایی دست به دست شد

طی معاملات هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران معامله‌گران تعداد یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۳۸۲ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بالغ بر ۸۲۴ میلیارد و ۱۴۳ میلیون ریال دست به دست کردند. از نکات جالب توجه این بازار، استقبال معامله‌گران از ورود برنج به بازار گواهی سپرده بورس کالا بود که به ثبت معامله ۲۰ هزار و ۸۳۵ گواهی سپرده برنج منتهی شد. در جریان معاملات هفته گذشته تعداد ۶۶۶ هزار و ۲۰۰ گواهی سپرده سکه طلا در حالی در بازار مالی بورس کالای ایران دست به دست شد که ارزش این معاملات به رقمی در حدود ۷۱۰ میلیارد ریال افزایش یافت تا به لحاظ ارزش معاملات، سکه طلا پیشتاز معاملات هفتگی باشد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند