به گزارش خبرگزاری ملت؛ علی خضریان با اشاره به نشست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: جلسه کمیسیون اصل ۹۰ در ادامه بررسی طرز کار، برنامه و تصمیم‌های بازار سرمایه با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان سازمان بورس و فرابورس برگزار شد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: در ابتدای جلسه تاکید شد که مبنای کمیسیون همکاری برای رفع مشکلات و چالش‌های بازار سهام و احقاق حقوق عامه سهامداران است؛ به همین دلیل تلاش شده در سلسله جلسات کارشناسی که در کمیته اقتصادی، فنی و عمرانی کمیسیون اصل ۹۰ برگزار می‌شود کمکی به مدیران و مسوولان این مجموعه در بررسی طرز کارها و انجام پیشنهاد‌ها و موارد این چنینی باشد. وی ادامه داد: در این جلسه همچنین بر لزوم تلاش دولت و دستگاه‌های دولتی برای کاهش کسری بودجه دولتی تاکید شد، همچنین بر عدم قیمت‌گذاری دستوری محصولات به خصوص محصولات و تولیدات ناشران بازار سهام و محصولات عرضه شده در بورس کالا تاکید شد.

این نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: یکی از مواردی که در جلسه به آن اشاره شد، مالیات‌ستانی از عواید حاصل از فعالیت‌های غیر مولد اقتصادی و هدایت منابع به سمت بازار سرمایه بود که قرار شد جزئیات احصا شود تا در مجلس بتوانیم کمک کنیم بازار سرمایه به این سمت سوق پیدا کند. همچنین نکاتی در خصوص مسائل و راهکارهای ارتقای بازار سرمایه از جمله توجه به تامین مالی بخش غیر دولتی از حیث انتشار اوراق، توجه به شفافیت، نظارت و کارآیی بازار سرمایه بود مطرح و قرار شد مسوولان سازمان بورس در این حوزه ایده و طرح‌های خود را ارائه کنند. خضریان در ادامه توضیح داد: توسعه و افزایش تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار سهام از مواردی بود که به آن اشاره شد، همچنین کمیسیون بر لزوم ارتقای زیرساخت‌های بازار و سامانه‌های نظارتی شد. وی اظهار کرد: یکی از مواردی که به نظر می‌رسد لازمه امر بازار سرمایه با توجه به افزایش حضور مردم در این بازار است، تهیه بسته‌های آموزش برای عموم مردم با اولویت تولید محتوای مناسب برای اقشار مختلف اجتماعی در قالب‌های متنوع است که مقرر شد اگر نیاز به همراهی سایر نهادها و دستگاه‌ها از جمله سازمان صدا و سیما است، کمیسیون اصل ۹۰ از ظرفیت قانونی خود برای برقراری ارتباطات بین مجموعه‌ها استفاده کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: دهقان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه‌ای اعلام کرد نقدها و نظرهایی که در کمیسیون اصل ۹۰ پیرامون بازار سرمایه ارائه می‌شود، حرف و نظر سازمان بورس است که باید در برنامه‌های خود مدنظر قرار دهد، همچنین اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بیان کردند که با نظارت بر اجرای برنامه‌های رئیس جدید سازمان بورس زمینه رسیدن سازمان به اهداف و برنامه هایش را فراهم می‌کنند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند