وی با تاکید بر اهمیت ایمنی و سلامتی کارکنان در فولاد هرمزگان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، فولاد هرمزگان در راستای حفظ سلامتی کارکنان و خانواده‌های محترم آنها اقدامات قابل توجهی را انجام داده است. شیفت‌بندی کارکنان، توزیع اقلام بهداشتی بین کارکنان و خانواده‌های آنها، عدم حضور کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای در محل کار با پرداخت حقوق به‌صورت کامل، ضد‌عفونی کردن معابر و سرویس‌های ایاب و ذهاب، راه‌اندازی سامانه غربالگری آنلاین و انجام تست‌های تشخیص کرونا در محل شرکت، گوشه‌ای از فعالیت‌های فولاد هرمزگان در جهت حفظ سلامت کارکنان و خانواده‌های آنها است که به تبع آن جامعه شهری بندرعباس نیز از آن منفعت خواهد برد.  ارزانی در مورد تعمیرات اساسی سالانه واحد احیای مستقیم فولاد هرمزگان در ماه گذشته تصریح کرد: توانستیم با به‌کارگیری حدودا ۱۷۰ هزار نفر ساعت نیروی انسانی و در حالی که با بیماری کووید-‌۱۹ نیز مواجه بودیم، با برنامه‌ریزی دقیق در واحد HSE و انجام تست‌های کرونا و مدیریت افراد، این فعالیت گسترده و عظیم را به نحو مطلوب به پایان برسانیم. مدیرعامل فولاد هرمزگان در باره فعالیت این شرکت در پنج ماه گذشته و کسب ۴ رکورد متوالی تولید تختال خاطرنشان کرد: با تمام این محدودیت‌ها، توانستیم با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی در پنج ماه، چهار بار رکورد تولید تختال را بهبود ببخشیم.

ارزانی با اشاره به سرمایه‌های انسانی سازمان‌ها گفت: سرمایه هر شرکت کارکنان آن هستند ما هیچ وظیفه‌ای مهم‌تر و بالاتر از آموزش، پرورش و تربیت نیروی انسانی نداریم. بی‌شک تلاش ما در این راه منجر به تحول در جامعه خواهد شد.

وی با بی‌اثر خواندن تحریم‌ها افزود: ما توانستیم با اتخاذ استراتژی‌های مناسب ضمن تامین نیاز داخل و رعایت قوانین و مقررات، صادرات محصول خود را نیز انجام دهیم. ارزانی تحریم‌ها را عامل شکل‌گیری نهضت بومی‌سازی دانست که در لوای آن جوانان متخصص این مرز و بوم توانستند بسیاری از نیازهای صنایع را مرتفع کنند. به گفته ارزانی، فولاد هرمزگان با همین رویکرد و با تشکیل دپارتمان بومی‌سازی اقدامات قابل توجهی در حوزه بومی‌سازی انجام داده است تا آنجا که اخیرا رئیس هیات عامل ایمیدرو از اقدامات انجام شده در حوزه بومی‌سازی در این شرکت تقدیر کرد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به مسوولیت‌های اجتماعی فولاد هرمزگان گفت: تمام تلاش ما این است که در حد توان و در چارچوب قوانین سازمان در این حوزه مشارکت داشته باشیم. مدیر‌عامل فولاد هرمزگان با اشاره به حساب‌های بانکی فولاد هرمزگان تصریح کرد: این شرکت هیچ حساب بانکی در شهر یا استان دیگر به غیر از استان هرمزگان و شهر بندرعباس ندارد و تمام پرداخت‌های قانونی و مالیات‌ها به اداره مالیات استان و در شهر بندرعباس انجام می‌شود. ارزانی با بیان اینکه تولید تختال جلوتر از برنامه پیش می‌رود، گفت: در زمینه تولید تختال ۵/ ۱ ‌درصد از برنامه تولید جلو بوده و در تولید آهن اسفنجی ۷ درصد از میزان تولید سال قبل جلوتر هستیم.

وی همچنین خبر خوبی برای ذی‌نفعان شرکت داشت و افزود: طرح توسعه زیرسقف فولاد هرمزگان در حال اجرا است که با اتمام آن از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن تختال به ۲ میلیون تختال خواهیم رسید. هادی ابراهیمی، مدیر‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان نیز در این مراسم فولاد هرمزگان را در همه حوزه‌های تخصصی، فرهنگی اجتماعی و ورزشی پیشتاز دانست و گفت: ما در برخی از سازمان‌ها خانه فرهنگ ‌کار را ایجاد می‌کنیم تا فرهنگ کار را توسعه بدهیم ولی در برخی از سازمان‌های دیگر می‌بینم که آن سازمان نماد فرهنگ کار است و فولاد هرمزگان یکی از همان سازمان‌هایی است که فرهنگ کار به‌خوبی در آن پیاده شده است.

ابراهیمی با اشاره به نقش سرمایه‌های انسانی در سازمان‌ها افزود: مهم‌ترین عامل قوام‌دهنده و رشد‌دهنده سرمایه‌های اقتصادی، طبیعی و انسانی، سرمایه اجتماعی است و نشانه‌های سرمایه‌های اجتماعی همین مواردی است که در فولاد هرمزگان شاهد آن هستیم. این سرمایه اجتماعی خود را در تولید، کاهش حوادث و در افزایش بهره‌وری نیروی کار نشان می‌دهد  ابراهیمی تاکید کرد: دراین شرایط سختی که در کشور شاهد آن هستیم عملکرد فولاد هرمزگان بسیار مطلوب است و این نشان از توجه مدیریت عامل این مجموعه به مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی است.  مدیر‌کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: فولاد هرمزگان در سال‌های قبل با عملکرد مطلوب خود توانست رتبه‌های ممتاز جشنواره‌های کارگر نمونه و فرهنگ کار را به‌دست آورد.  به گفته وی، هم اکنون فولاد هرمزگان نیز در ارزیابی کمیته داوران جشنواره امتنان که از کارگران و کارآفرینان نمونه تقدیر می‌شود، رتبه اول را در حوزه کارگر نمونه کسب کرده است و کارگر نمونه بخش صنعت کشور از شرکت فولاد هرمزگان معرفی خواهد شد که این مایه افتخار برای استان هرمزگان است.   ابراهیمی خاطر نشان کرد: حضور فولاد هرمزگان باعث شکوفایی سایر بخش‌های استان شده و فرصت‌های شغلی که برای استان فراهم شده همه نشان از حرکت خوب و رو به رشد این شرکت است.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند