به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسمی که با حضور سهامداران، ‌کارفرمایان و پیمانکار طرح برگزار شد، گفت: احداث دومین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان، گام مهمی در جهت کاهش محرومیت،‌ توسعه صنایع معدنی،‌ افزایش اشتغال و درآمدزایی در منطقه سنگان است.

وی با بیان اینکه این طرح زمینه سرعت گرفتن فعالیت‌های معدنی و مشارکت بخش خصوصی را فراهم می‌کند، ‌ادامه داد: اجرای این پروژه یکی از روش‌هایی است که به هدایت نقدینگی جامعه به سمت فعالیت‌های تولیدی و مولد کمک شایانی می‌کند.

کوروش پرویزیان مدیر عامل بانک پارسیان نیز در این مراسم افزود: بانک پارسیان توسعه مناطق مرزی و کم‌برخوردار از جمله سنگان را همواره مد نظر داشته و سرمایه‌گذاری در این طرح نیز در همین راستا انجام می‌شود.

 پیش‌بینی راه‌اندازی زودتر از موعد

مسعود سمیعی‌نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان نیز تصریح کرد: با اجرای این طرح کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان به ظرفیت تولید ۴/ ۲ میلیون تن ساخته خواهد شد.

 وی میزان سرمایه‌گذاری طرح را معادل ۱۴۵ میلیون یورو اعلام و خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ درصد طراحی کارخانه دوم، مشابه کارخانه نخست اپال پارسیان در سنگان است.

به گفته سمیعی‌نژاد به دلیل آماده بودن شرایط و مقدمات، بخشی از امور طرح انجام شده و پیش‌بینی می‌شود زودتر از موعد مقرر راه‌اندازی شود. طبق قرارداد طرح فوق در مدت ۲۹ ماه ساخته خواهد شد.

جعفر سرقینی مدیر عامل شرکت آسکوتک نیز با یادآوری اقدامات پیشین ایمیدرو در این پروژه گفت: ایمیدرو از گذشته شریک این طرح بوده و زمینه تحقق آن را فراهم کرده

بود.

وی ادامه داد:‌ به زودی تامین تجهیزات کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان آغاز می‌شود.

نخستین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن از مجتمع معدنی سنگان در سال ۹۲ با ظرفیت تولید ۶/ ۲ میلیون تنی از سوی ایمیدرو راه‌اندازی و دو سال بعد به شرکت اپال پارسیان (وابسته به سرمایه‌گذاری بانک پارسیان) واگذار شد. اکنون کارخانه دوم با ظرفیت تولید ۴/ ۲ میلیون تن، با مشارکت ۶۰درصدی سرمایه‌گذاری پارسیان و ۴۰درصدی ایمیدرو در آستانه عملیات اجرایی قرار دارد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند