به گزارش کالاخبر؛ طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۳۴۲ هزار و ۴۷۴ تن انواع کالا به ارزش ۴۷ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۳۳۰ هزار و ۸۶۹ تن فولاد، ۲ هزار و ۳۵۰ تن آلومینیوم، ۵ هزار و ۵۳۰ تن مس، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن، ۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۱۰۰ تن چدن، ۵ هزار تن کنسانتره سنگ آهن و ۲۱ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۲۹۷ هزار و ۷۰۸ تن انواع کالا به ارزش ۳۳ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۹۹ هزار تن وکیوم باتوم، ۶۴ هزار و ۴۴۱ تن قیر، ۲۷ هزار تن لوب کات، ۱۷۰ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار و ۳۶ تن روغن پایه، ۲ هزار تن سلاپس واکس، ۱۰۰ تن آرگون و یک هزار و ۳۰۰ تن گوگرد معامله شد.

بر اساس این گزارش ۲ هزار و ۴۵۳ تن انواع کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد.

   معامله بیش از ۲میلیون و ۵۸۱ هزار گواهی سپرده در بورس کالا

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالای ایران معامله‌گران شاهد دادوستد ۲ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۹۳۳ گواهی سپرده کالایی بر پایه دارایی‌های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، پسته فندقی و بادامی، زیره سبز و کشمش سبز قلمی بودند که ارزش بیش از ۱۱۷۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریالی را در پی داشت.

طی هفته‌ای که گذشت، ۷۸۷ هزار و ۲۰۰ گواهی سپرده سکه طلا در نماد معاملاتی ۴ خزانه بانکی معامله شد و ارزش ۹۲۰ میلیارد و ۱۸۵ میلیون ریالی برای این دارایی پایه به ثبت رسید.

یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۸ گواهی سپرده زعفران نگین نیز به ارزش بیش از ۲۲۵ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال دادوستد شد. معامله‌گران ۲۵ هزار و ۹۴۷ گواهی سپرده زعفران پوشال را نیز به ارزش بیش از دو میلیارد و ۲۲۶ میلیون ریال خرید و فروش کردند.

۱۷ هزار و ۴۱۴ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی به ارزشی نزدیک به ۲۶ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت. ارزش معامله ۱۳۶۷ گواهی سپرده زیره سبز در نماد معاملاتی سه انبار پذیرفته شده بورسی به رقم ۶۴۷ میلیون و ۵۹۸ هزار ریال رسید.

طی هفته گذشته ۹۹۷ گواهی سپرده کشمش سبز قلمی در نماد انبار خلیل آباد خراسان رضوی معامله شد و ارزش بیش از ۳۴۲ میلیون و ۱۲۶ هزار ریالی را در پی داشت.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند