در همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری که ٢٦ آذر در سالن همایش‌های رایزن تهران با حضور مسوولان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و جمعی از تولیدکنندگان و صنایع کشور برگزار شد، از فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به‌دلیل انجام اقدامات موثر و شایسته در جهت رضایت‌مندی مشتری تقدیر شد.

میثم چعبی رئیس فروش داخلی فولاد هرمزگان در حاشیه این همایش گفت: برای رسیدن به نتایج مطلوب و تداوم حضور در عرصه تجارت یکی از مهم ترین کارها کسب رضایت حداکثری مشتری است.

وی تاکید کرد: یکی از فاکتورهای بسیار مهم در رضایت‌مندی مشتری؛ شناسایی نیازها و سعی در رفع آنها است که این مهم در فولاد هرمزگان سالانه از طریق نظرسنجی و همچنین برگزاری همایش‌ها و جلسات حضوری و افزایش سبد محصول طبق نیاز مشتری صورت می‌پذیرد.

رئیس فروش داخلی فولاد هرمزگان با اشاره به اهمیت موضوع رضایت‌مندی مشتری در فولاد هرمزگان افزود: استراتژی‌ها و اقدامات متعددی برای حفظ و افزایش رضایت مشتریان در فولاد هرمزگان تعریف شده است که می‌توان از انجام نیازسنجی و رسیدگی به شکایات مشتریان، سنجش رضایت مشتریان و دریافت بازخورد از مشتریان و نیازهای آتی آنها در راستای سیاست‌گذاری‌های سازمان به‌منظور افزایش حداکثری رضایت مشتریان و رعایت حقوق آنها نام برد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند