به گزارش «کالاخبر»؛ طی معاملات هفته‌ای که گذشت تعداد ۳۱۰ هزار و ۷۲۲ قرارداد آتی زعفران نگین در سه سررسید آبان، دی و اسفند ماه امسال به ارزشی بیش از ۴۴۳ میلیارد تومان در حالی مورد معامله قرار گرفت که این آمارها به ترتیب ۹۸ و ۸۹ درصد از حجم و ارزش کل معاملات هفتگی این بازار را به خود اختصاص داد. این حجم و ارزش معاملات هفتگی نسبت به دو هفته پیش با رشد ۱ و ۲ درصدی همراه شد.

در سررسید دی ماه قرارداد آتی زعفران پوشال نیز با تنها سررسید فعال برای تحویل در دی ماه امسال ۱۵۴۷ قرارداد به ارزشی بیش از ۱۶ میلیارد ریال منعقد شد. در این دارایی پایه نیز رشد ۳ و ۳/ ۷ درصدی در حجم و ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته پیش از آن رقم خورد.

انعقاد ۲ هزار و ۸۳۷ قرارداد آتی پسته تحویل در دو سررسید آذر و بهمن ماه امسال نیز ارزش ۵۰۵ میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریالی را در پی داشت؛ در این دارایی، ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته پیش از آن یک درصد رشد را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید در سررسید آذر ماه قرارداد آتی زیره سبز نیز ۴۷ قرارداد منعقد شد که ارزش این معاملات به ۳/ ۲ میلیارد ریال نزدیک شد و رشد ۱۳ و ۱۹ درصدی در حجم و ارزش معاملات هفتگی خود را نسبت به هفته پیش از آن به ثبت رساند.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند