به گزارش روابط‌عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در بازدید معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و هیات همراه از پروژه احیا و بازسازی معدن سرب و روی انگوران استان زنجان، امید فلاح؛ مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران گفت: ایمپاسکو و مجتمع معدنی انگوران صیانت و حفاظت از محیط زیست،منابع طبیعی و پوشش گیاهی منطقه را در اولویت‌های کاری خود قرارداده است.

به گفته وی، مجتمع سرب و روی انگوران با انتخاب عنوان معدن سبز که دستاورد بسیار بزرگی در استان زنجان است، توانسته برای نخستین‌ بار تفاهم‌نامه احیا و بازسازی ۱۷ هکتار از دمپ‌های باطله خود را در ۴ فاز با امور جنگل‌ها و آبخیزداری استان زنجان منعقد کند.

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران افزود: بر‌اساس تفاهم‌نامه منعقد شده فاز اول و دوم دمپ‌های باطله به مساحت ۷ هکتار در سال‌های ۹۸ و ۹۹ احیا و بازسازی شده و فازهای سوم و چهارم آن در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ انجام خواهد پذیرفت.

عباسعلی نوبخت معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه طرح احیا و بازسازی معادن از ۲ سال قبل در معدن سرب و روی انگوران کلید خورده، تصریح کرد: این طرح در ۷ هکتار از عرصه فعالیت‌های معدنی اجرا شده است. وی با اشاره به اینکه کارکنان سازمان جنگل‌ها، حافظ انفال و منابع طبیعی هستند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا پوشش گیاهی کشور را احیا، توسعه و غنی‌سازی کنیم.

نوبخت با بیان اینکه با افزایش پوشش گیاهی کاربری‌های مختلفی نیز ایجاد می‌شود، افزود: درحال‌حاضر کاربری بازاری جنگل‌ها ۲۰‌درصد و غیربازاری نیز ۸۰‌درصد است.

این‌ مقام‌ مسوول گفت: منطقه سرب و روی انگوران با اجرای طرح احیا و بازسازی می‌تواند برای دیگر مناطق معدنی کشور الگو باشد. نوبخت در پایان تاکید کرد: حفظ عرصه‌های منابع خدادادی و پوشش طبیعی کشور از جمله کارهای اساسی سازمان جنگل‌ها است که در همین راستا در مجموع امسال ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی کشور تحت اجرای طرح‌های غنی‌سازی، احیا، جنگل‌کاری اقتصادی و زراعت چوب قرار می‌گیرد. در ادامه خلیل آقاجانلو؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان‌ هم با توجه به اجرای موفقیت‌آمیز طرح احیا و بازسازی معادن سرب و روی انگوران گفت: این طرح در دیگر معادن استان هم عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: با همت کارشناسان و همکاران، منابع طبیعی استان زنجان توانسته جزو استان‌های اول در تولید نهال ارس شود و در این راستا نهال‌های تولید شده ارس در منطقه انگوران نیز کشت شده تا در آینده نزدیک شاهد بازسازی این منطقه باشیم.

 

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند