به گزارش ایمیدرو، جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) حاکی از آن است که شرکت‌های جهانی تولید مس از ابتدای ماه ژانویه تا پایان دسامبر ۲۰۱۹، حدود ۲۳ میلیون و ۹۴۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۴ میلیون و ۹۸ هزار تن بود که نشان‌دهنده کاهش حدود ۶۲ صدم درصدی است.

ظرفیت کارخانه‌های مس تصفیه شده طی ۱۲ ماه سال گذشته میلادی به ۲۸ میلیون و ۸۳۶ هزار تن رسید که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی (۲۷میلیون و ۸۷۹ هزار تن)، 4/ 3 درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش ظرفیت معادن جهانی مس و کاهش تولید آنها

شرکت‌های جهانی مس طی ۱۲ ماه ۲۰۱۹، حدود ۲۰ میلیون و ۴۳۱ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۰ میلیون و ۵۷۷ هزار تن بود که حاکی از کاهش حدود 7/ 0 درصدی میزان تولید است. همچنین، در سال ۲۰۱۹ از ۸۴ درصد ظرفیت معادن جهانی استفاده شده که نسبت به سال ۲۰۱۸ (۸۵ درصد)، یک درصد کاهش یافته است.

از این میزان، ۱۱ میلیون و ۴۰۵ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، 4 میلیون و ۱۱ هزار و ۸۰۰ تن «آسیا»، 2 میلیون و ۱۶۴ هزار و ۲۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۸۰۶ هزار و ۷۰۰ تن «اروپا» و یک میلیون و ۴۳ هزار تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است. همچنین، ظرفیت معادن مس در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۴ میلیون و ۲۳۸ هزار تن شد که نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی (۲۴ میلیون و ۱۲۷ هزار تن)، حدود 46/ 0 درصد افزایش یافت.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند