غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «نیپنا» با بیان اینکه باید از فرصت تصاحب بازارهای جهانی و ارزآوری برای کشور استفاده کرد، گفت: یکی از مزایای تحریم‌ها، توجه بیشتر به صنایع تکمیلی (پایین‌دستی) پتروشیمی در راستای کاهش خام‌فروشی است، خوشبختانه موضوع پتروشیمی‌ها در دوران تحریم جدی‌تر گرفته شد و مسوولان برای رونق صنایع پتروشیمی برنامه‌ریزی مدون انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل نفت به فرآورده‌های مورد نیاز نسبت به گذشته رونق بیشتری گرفته‌ است، افزود: هرچند تحریم، چالش‌هایی ایجاد کرده است، اما آمریکا نمی‌تواند محصولات پتروشیمی را مورد تحریم قرار دهد، از این‌رو باید از این فرصت برای تصاحب بازارهای جهانی و ارزآوری برای کشور استفاده کرد.

تاجگردون افزود: ایران می‌تواند با تنوع محصولات پتروشیمی و افزایش تولید و عرضه این محصولات، بازار جهانی را در ابعاد گسترده‌تری تصاحب کند و در اسناد بالادستی کشور ازجمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی است.

وی ادامه داد: محصولات تولیدی صنعت پتروشیمی، مواد اولیه بخش‌های بسیاری از اقتصاد ایران را فراهم می‌کند و از این نظر بسیار حائزاهمیت بوده و همواره موردتوجه سیاست‌گذاران کشور است.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند