این شرکت چینی تحقیق و توسعه برای تولید سوخت کم‌سولفور کشتی‌ها را در سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز کرد و نخستین مرحله تولید این سوخت در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی کلید خورد. کمیته حفظ محیط‌زیست دریایی در سازمان بین‎المللی دریانوردی چندی پیش میزان مجاز آلایندگی و گوگرد سوخت کشتی‎ها را محدودتر و اعلام کرد این مصوبه از سال ۲۰۲۰ میلادی اجرایی می‎شود.

این شرکت چینی اعلام کرد: تولید سوخت کم‌سولفور کمک شایانی به این شرکت برای کسب سهم در بازار تامین سوخت کم‌سولفور کشتی‌ها می‌کند.

شرکت سینوپک، بزرگ‌ترین پالایشگر چین، برنامه خود برای تولید سوخت کم‌سولفور را ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد. این شرکت ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ و ۱۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۳ میلادی را خواهد داشت. براساس مقررات جدید، میزان مجاز گوگرد سوخت کشتی‎ها از سطح کنونی ۵/ ۳ درصد به ۵/ ۰ درصد کاهش خواهد یافت. صاحبان کشتی برای اجرای این قانون جدید راه‌های مختلفی دارند که راحت‌ترین آن استفاده از فرآورده‌های میان تقطیری است که سطح گوگرد آن کمتر از سوخت کوره است، اما بسیار گران‌تر از آن تمام می‌شود.

تحلیلگران تخمین می‌زنند که قانون جدید کشتیرانی ممکن است روزانه ۷۰۰ هزار بشکه از تقاضای سوخت کوره را کاهش دهد و به فرآورده‌های میان‌تقطیری بیفزاید؛ اگرچه پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی از این میزان ۲ میلیون بشکه در روز است. برخی کارشناسان بر این باورند که با توجه به سرمایه‎گذاری سنگین و زمان‎بر لازم برای تولید سوخت‎های کم‌گوگرد، ممکن است تا سال ۲۰۲۰ میلادی پالایشگران نتوانند سوخت کافی براساس استانداردهای جدید تولید کنند.با این همه، گروه‎های حامی محیط‌زیست از این تصمیم سازمان بین‎المللی دریانوردی حمایت کردند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند