به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب‌پور در نخستین گردهمایی مدیران روابط‌عمومی ایمیدرو و شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی با تاکید بر این نکته گفت: کارگروه کنترل مدیریت، توانسته همگرایی و همراستایی ملی در این حوزه ایجاد کند که پیش‌تر از چنین انسجامی برخوردار نبود و اکنون نیازمندیم که روابط عمومی‌ها چنین همگرایی برای انعکاس دستاوردها را عملیاتی کنند.

به گفته غریب‌پور، امسال ۵۸۰ میلیون دلار طرح در گل‌گهر راه‌اندازی شده و این مجموعه ۵/ ۲ میلیارد دلار طرح در دست اجرا یا راه‌اندازی دارد و فولادمبارکه تختال‌های API را با صرفه‌جویی سالانه ۳۰۰ میلیون یورویی راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: عملکرد شرکت ملی مس در ۶ ماه به اندازه ۱۲ماه سال قبل بوده و‌ فولاد خوزستان به بالاترین رقم صادراتی رسیده و باید گفت منطقه ویژه خلیج‌فارس نقش ارزنده‌ای در توسعه صادرات و ارزآوری ایفا می‌کند و همچنین آلومینای جاجرم (بنا بر گزارش سازمان مدیریت صنعتی) سریع‌ترین رشد را در بین ۵۰۰ شرکت برتر کسب کرده است.

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو ادامه داد: فولادمبارکه به‌زودی با رسیدن به سرمایه ۲۱ هزار میلیارد تومانی از بزرگ‌ترین هلدینگ بازار سرمایه یعنی هلدینگ خلیج‌فارس سبقت  می‌گیرد. همچنین پس از آن شرکت مس، چادرملو و گل‌گهر هم افزایش سرمایه خواهند داشت.

وی با بیان رشد ۱۵ درصدی صادرات معدن و صنایع معدنی در هشت ماه امسال و رشد بیش از ۵ درصدی تولید فولاد خام در ۱۱ ماه ۲۰۱۹ گفت: حوزه معدن و صنایع معدنی بیش از ۱/ ۱ میلیارد دلار طرح از ابتدای سال ۹۸ راه‌اندازی کرده و ۵/ ۱ میلیارد دلار نیز آماده راه‌اندازی دارد.

غریب‌پور همچنین به اقدامات جدید این سازمان اشاره کرد و گفت: ایمیدرو برنامه حمایت از صنایع سنگ‌های تزئینی و همچنین قیمتی را با همکاری تشکل‌های تخصصی، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف در استان‌های خراسان‌رضوی و اصفهان آغاز کرده است.

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه حفظ شرایط توازن و همگرایی به اندازه ایجاد آن ارزش دارد، ادامه داد: روابط عمومی شرکت‌های این بخش باید سیستم چندرسانه‌ای را در اطلاع‌رسانی‌ها با تمرکز بیشتری به پیش ببرند تا مدیران بالادستی نیز به ارائه اطلاعات و دستاوردهای بیشتر ترغیب شوند.

وی نبود یا ضعف اطلاع‌رسانی را به نفع این حوزه و حتی کشور ندانست و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی‌ها باید به موقع و هوشمندانه صورت گیرد تا مخاطب و جامعه نسبت به تغییرات و اثرگذاری این بخش آگاهی بیشتری پیدا کنند. غریب‌پور با بیان اینکه امروزه مستندسازان با توجه به تحولاتی که در این حوزه پدید آمده، علاقه‌مند به حوزه معدن و صنایع معدنی شده‌اند، گفت: علاوه بر حوزه مکتوب و چاپ،‌ مستندسازی در قالب فیلم و عکس و همکاری با مستندسازان در معدن و صنایع معدنی یکی از اقداماتی است که  می‌تواند آشنایی بیشتری برای مخاطب و جامعه فراهم سازد.  رئیس هیات‌عامل ایمیدرو اضافه کرد: امروزه شرکت‌ها با پردازش داده‌ها و تبدیل آنها به اطلاعات، از(BI (Business Intelligenceیا هوش تجاری در جهت پیشبرد استراتژی‌ها بهره  می‌برند و با توجه به وقایع جهانی در بازار مصرف، تقاضا، توازن در مصرف و تجارت،‌ اعمال قوانین جدید و مواردی مشابه، تصمیم‌گیری  می‌کنند و این نگرش باید توسط شرکت‌های داخلی نیز به درستی پیاده‌سازی شود.

غریب‌پور به اکتشافات انجام شده اشاره کرد و گفت: از نیمه دوم سال گذشته سطح اکتشافات از ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع افزایش پیدا کرده و طبق گزارش‌های جدید، اکنون ۹۰ درصد از مقدمات در این برنامه انجام شده است.

غریب‌پور تاکید کرد: امروزه کشور در حال آشنا شدن با امکانات و توانمندی‌های بخش معدن برای توسعه، اشتغال،‌ رفع محرومیت، ایجاد توازن و همین‌طور محرومیت‌زدایی است که این امر، نیاز به هماهنگی و همسویی روابط‌عمومی‌ها در انعکاس اقدامات را برجسته‌تر  می‌سازد.

وی با بیان اینکه بخش معدن درحال خدمات‌دهی به سایر بخش‌ها است، ادامه داد: الگوی انتقال آب از خلیج‌فارس به نواحی مرکزی و صنایع مرتبط از جمله گل‌گهر،‌ مس و چادرملو برای پروژه خط انتقال استان‌های شرقی به کار گرفته  می‌شود.

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو جایگاه منطقه ویژه پارسیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با برنامه تولید ۱۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی قرار است پارسیان نیز به قطب تولید این بخش تبدیل و عسلویه‌ای دیگر شود و پس از پتروشیمی ماهشهر و عسلویه قرار گیرد.

غریب‌پور با بیان اهمیت بخش ایمنی و محیط‌زیست، اظهار کرد: نگاه حاکمیتی ایمیدرو ایجاب  می‌کند که این بخش دارای استانداردی واحد باشد تا شاهد وقوع حادثه‌ای نباشیم. از این‌رو کمیته‌ای مشغول تدوین برنامه‌ای جدید است تا استانداردهای مربوطه ارتقا پیدا کند.

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو به اهمیت ارتباط دوسویه روابط‌عمومی‌ها با جامعه پرداخت و افزود: بخش روابط عمومی نیز با هدف آگاه‌سازی و ارتباط بیشتر با مردم، نیاز به تدوین و اجرای استراتژی در جهت همراستایی و همگرایی در جهت منافع ملی دارد.

وی با بیان اینکه هر نشست این بخش  می‌تواند به میزبانی یکی از شرکت‌ها انجام شود، افزود: تدوین برنامه‌های سال ۹۹ و مشخص کردن شاخص‌های رشد و موفقیت روابط عمومی‌ها‌  می‌تواند گامی در جهت هم‌افزایی و همکاری‌های نزدیک شرکت‌های این حوزه باشد. غریب‌پور، ایجاد همگرایی و همراستایی را یکی از دشوارترین کارها دانست. وی اظهار کرد: ایمیدرو – به‌عنوان سازمان راهبر و محوری- هر چه بتواند امور حاکمیتی خود را منسجم‌تر و قوی‌تر هدایت کند، مجموعه شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی نیز قدرت افزون‌تری در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها خواهند داشت.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند