به گزارش «کالاخبر»؛ در بخش قراردادهای آتی زعفران، معامله‌گران بر پایه دو محصول زعفران نگین و رشته‌ای در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۵ هزار قرارداد آتی را منعقد کردند که ارزش انعقاد این تعداد قرارداد به رقمی بیش از ۱۰ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال به ثبت رسید.

در میان قراردادهای آتی زعفران بیشترین حجم و ارزش معاملات در سررسید شهریورماه ۱۳۹۸ زعفران نگین رقم خورد؛ به‌طوری‌که در سررسید مذکور معامله‌گران تعداد ۶۴۸ هزار و ۵۷۳ قرارداد منعقد کردند و ارزش ۷۰۵۶ میلیارد ریالی را برای آن به ثبت رساندند.

معامله‌گران همچنین در دو سررسید تحویل مهر و مرداد ۱۳۹۸ به ترتیب حدود ۱۷۴ هزار و ۱۱۹ هزار قرارداد آتی زعفران نگین را منعقد کردند که ارزش معاملات این دو قرارداد در مجموع به رقمی حدود ۲۹۶۷ میلیارد و ۶۱۳ میلیون ریال رسید. در قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای نیز معامله‌گران شاهد انعقاد تعداد ۱۵ هزار و ۶۹۶ قرارداد بودند که انعقاد این تعداد قرارداد ارزش ۱۴۰ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریالی را در پی داشت.

در بخش معاملات قراردادهای آتی زیره سبز نیز طی مردادماه سال‌جاری بیش از ۱۹۹ هزار و ۵۰۰ قرارداد برای تحویل شهریور ماه و حدود ۶۹ هزار و ۵۰۰ قرارداد برای تحویل در آبان ماه ۹۸ منعقد شد و ارزش معاملات این دو سررسید معاملاتی به رقمی بالغ بر ۹۴۸۹ میلیارد و ۵۹۱ میلیون ریال رسید.

  زیره‌سبز، صدرنشین معاملات هفتگی بازار آتی

معاملات بازار مشتقه بورس‌کالا در مردادماه درحالی به پایان رسید که در هفته پایانی ماه مذکور نیز معامله‌گران در هشت سررسید فعال در بازار در مجموع بیش از ۶۴۱ هزار قرارداد آتی را به ارزش ۹۲۲۵ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال منعقد کردند. به این ترتیب، در هفته منتهی به مردادماه ۹۸ تعداد موقعیت‌های باز به ۸۰ هزار و ۸۸۳ موقعیت افزایش یافت و بیشترین حجم معاملات با انعقاد نزدیک به ۱۰۲ هزار قرارداد به قرارداد آتی زعفران نگین تحویل شهریور ماه جاری اختصاص داشت و از نظر ارزش معاملات، سررسید شهریور قراردادهای آتی زیره‌سبز با ارزش ۱۸۱۰ میلیارد و ۲۴۱ میلیون ریالی در صدر ایستاد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند