بهراد منتظری‌ مدیرعامل شرکت اکسین پولاد نقش جهان (آهن آنلاین) با اعلام این مطلب به «دنیای‌اقتصاد» گفت: طرفدار شفافیت در بحث فروش هستیم و به همین دلیل اولین سایت و مرجع فروش آنلاین محصولات فولادی را در کشور با یک سیستم اتوماسیون بزرگ و نیروی انسانی دوره‌دیده برای فروش ایجاد کردیم. وی افزود: وب‌سایت آهن آنلاین را از سال ۱۳۷۸ راه‌اندازی کردیم. هدف ما از این ایده این بود که اطلاعات بازار آهن را به‌عنوان آخرین حلقه مدل کسب‌وکار بنگاه-بنگاه (B۲B) به مصرف‌کنندگانی که کسب‌وکار داشتند مانند شرکت‌های سازه‌های فلزی،‌ پل‌سازی و راه‌سازی و سایر پیمانکاران عمرانی ارائه دهیم.

منتظری ادامه داد: فروش آهن دو مدل دارد؛ نخست مدلی است که در تناژهای بسیار بالا و به‌صورت سبد و در نوبت‌های تحویل غیرفوری در بورس عرضه می‌شود و مشتریان عمده وارد این بازار می‌شوند. روش دیگر در بازار سنتی آهن بوده که تعداد زیادی دور هم جمع می‌شوند و مصرف‌کنندگان را پیدا می‌کنند. در این روش محصولات با حجم بالا جابه‌جا می‌شود، در نتیجه دلالی در آن زیاد شده و تعدادی از افراد جنس را خریداری و با کشیدن سود بدون اینکه باری جابه‌جا شود به‌صورت اعتباری به نفر بعدی منتقل می‌کنند.

وی افزود: به این نتیجه رسیدیم که این روش سنتی جواب نمی‌دهد و با نگاه علمی به موضوع متوجه شدیم موضوع اصلی قیمت است و محصولات را با قیمت و با استعلام از بازار روی سایت قرار می‌دهیم. مدیرعامل آهن آنلاین گفت: اصل کار ما خدمات و مشاوره بوده و برای خرید به مشتریان راجع به نحوه خرید و زمان تحویل مشاوره می‌دهیم. همچنین برای فروش محدودیت تناژ نداشته و فقط محدودیت اعتبار و معامله داریم و انواع محصولات فولادی شامل میلگرد، تیرآهن، ورق، ناودانی و غیرآهنی شامل کابل، آلومینیوم و مس را عرضه می‌کنیم.وی با اشاره به موانع و مشکلات حوزه کسب‌وکارهای آنلاین گفت: فروش محصولات فولادی به‌صورت آنلاین مستلزم کرایه حمل‌ونقل بالا، ارزش محصول بالا و دارای حاشیه سود بسیار پایین است. به علت اینکه مشابه این سیستم را نداشته‌ایم با مشکلات خاصی مواجه هستیم. منتظری تصریح کرد: در بلندمدت در نظر داریم، فروش را کاملا آنلاین کنیم و نیروی انسانی نقش زیادی در فروش نداشته باشد. به این صورت که انبار و سیستم لجستیک مشخص باشد و مشاوره‌ها با هوش مصنوعی به مشتریان ارائه شود و بار به مشتری تحویل شود.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند