در ادامه این جلسه، گزارش وضعیت کیفی محصولات شرکت ارائه شد و مدیرعامل فولادمبارکه ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت محصولات خاطرنشان کرد: به‌یقین کیفیت مواد اولیه ورودی به شرکت می‌تواند تاثیر ‌انکارناپذیری بر محصولات نهایی داشته باشد؛ ازاین‌رو باید برای همه موارد با استفاده از کارشناسان زبده و کنترل‌های دقیق به روند روبه‌رشد کیفیت محصولات شرکت کمک کرد. سپس مدیران نواحی آهن‌سازی، فولادسازی، نورد گرم و سرد گزارش‌های جداگانه‌ای از روند تولید در چهارماه اخیر ارائه کردند و مدیرعامل فولادمبارکه در این بخش با اشاره به اهمیت توسعه تولید محصولات ویژه در شرکت گفت: تیم‌های تحقیقاتی در شرکت باید برای گسترش تولید محصولات خاص برنامه‌های مدونی داشته باشند و با همکاری واحدهای تولیدکننده شرایطی فراهم کنند تا هرگاه نیاز باشد، محصولات جدید را به هر میزان که سفارش داشته باشیم، تولید کنند و توانمندی تولید پایدار در شرکت همچنان با قوت و صلابت ادامه داشته باشد. وی با اشاره به اهمیت ایجاد یک واحد پایلوت برای تولید برخی محصولات جدید در نواحی تصریح کرد: همان‌گونه که این واحد پایلوت در ناحیه آهن‌سازی شرکت وجود دارد، باید با مطالعه طرح و بررسی‌های دقیق به سمتی حرکت کنیم که در واحدهای پایلوتِ کوچک‌تر از خطوط اصلی، ابتدا محصولات جدید تولید شود تا بتوان با صرف کمترین هزینه در مواد اولیه، نیروی انسانی و وقت، به اطلاعات تولید محصول جدید دست یافت.

در این صورت تصمیم‌گیری برای ورود به تولید انواع محصولات بسیار به‌صرفه‌تر است و با خطای کمتری مواجه خواهد بود. پس از آن، موضوع تامین سنگ‌آهن و میزان موجودی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی شرکت مطرح شد و عظیمیان در این خصوص تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و همکاری مسوولان کشور به‌زودی مشکل تامین سنگ‌آهن فولادسازان کشور نیز مرتفع خواهد شد.

 وی در همین خصوص گفت: فولادمبارکه باید برای تکمیل حداکثری زنجیره تولید فولاد، به معادن وصل شود. این امر اجتناب‌ناپذیر است و باید برای آن برنامه‌های بلندمدت، زودبازده، دقیق و مدونی داشته باشیم. مدیرعامل فولادمبارکه اظهار کرد: درست است که فولادمبارکه در منطقه اصفهان بنا نهاده شده، اما نباید فراموش کرد که این دستاورد بزرگ صنعتی کشور که درست در زمان جنگ و با اولویت دستیابی به تولید ورق و رهایی از وابستگی به واردات ساخته شده است، سرمایه ملی است؛ ازاین‌رو همه مردم و مسوولان باید به‌دوراز هرگونه نگاه منطقه‌ای و قومی برای حفظ و ارتقای آن همت کنند.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند