علی امرایی با تاکید بر اینکه پیش از احداث کارخانه این ماده از خارج از منطقه تامین می‌شد، ادامه داد: با توجه به شعار امسال مبنی بر رونق تولید، تلاش شد با احداث این واحد تولیدی، این منطقه در زمینه بنتونیت خودکفا شود.وی ظرفیت این کارخانه را تا ۲۰۰ هزار تن قابل ‌افزایش دانست و درخصوص موضوع اشتغال‌زایی تصریح کرد: با احداث و بهره‌برداری از کارخانه تولید بنتونیت در شرکت فولاد سنگان به‌طور مستقیم برای ۲۰ نفر و به‌طور غیرمستقیم برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.مدیرعامل شرکت فولاد سنگان با تاکید بر اینکه این کارخانه نیاز گندله‌سازی ۵ میلیون تنی شرکت فولاد سنگان و سایر شرکت‌های منطقه را تامین می‌کند، اظهار کرد: این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۴۰ میلیارد ریال احداث شده است.وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان پیشرفت پروژه کنسانتره‌سازی فولاد سنگان تصریح کرد: این خط تولید نیز طی چند ماه آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان با بیان اینکه برای بهره‌برداری از خط تولید این کارخانه نیز استفاده حداکثری از نیروهای بومی در دستور کار قرار دارد، گفت: با راه‌اندازی کارخانه کنسانتره‌سازی ۴۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۳ هزار نفر نیز به‌طور غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد. امرایی کارخانه کنسانتره را بزرگ‌ترین کارخانه ۵ میلیون تنی شرق کشور دانست و با تاکید بر اینکه این کارخانه نقش تعیین‌کننده‌ای در تامین مواد اولیه پایدار برای شرکت فولادمبارکه دارد، گفت: به بهره‌برداری رساندن این خط تولید تا پایان سال‌جاری در دستور کار است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از منابع آبی در خطوط تولید اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه، این پروژه برای اولین بار در ایران با استفاده از تکنولوژی بسیار پیشرفته و مطابق با آخرین استانداردهای زیست‌محیطی اجرا شده است، به‌نحوی‌که در فرآیند تولید آن حدود ۷۰ درصد آب مصرفی به چرخه تولید بازگردانده می‌شود. امرایی با تاکید بر اینکه درحال‌حاضر ۸۰۰ نفر در دو شیفت به‌صورت پیوسته برای تکمیل این پروژه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال «رونق تولید» نام‌گذاری شده است، این واحد نقش بسزایی در اشتغال‌زایی و کاهش معضل بیکاری شهرستان خواهد داشت. مدیرعامل فولاد سنگان در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی گفت: درحال‌حاضر ۷ مدرسه در منطقه سنگان و خواف درحال احداث است و تلاش خواهیم کرد تا این مدارس همزمان با مهرماه به بهره‌برداری برسند. وی مشارکت در احداث برخی از دیگر زیرساخت‌های منطقه، برگزاری گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، توسعه ورزش شهرستان، ایجاد فضاهای سبز و حمایت از تعاونی‌های تولیدی برای رونق اشتغال شهرستان را بخشی از دیگر اقدامات فولاد سنگان در این منطقه دانست.  محمدیاسر طیب‌نیا، معاون خرید شرکت فولادمبارکه نیز در این مراسم گفت: این کارخانه با توجه به راهبردهای فولادمبارکه و به‌منظور تکمیل زنجیره فولاد احداث شده است. طیب‌نیا تصریح کرد: در منطقه سنگان سرمایه‌گذاری زیادی در بخش تامین مواد اولیه صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود در چند ماه آینده با بهره‌برداری از این کارخانه، بخشی از زنجیره تامین تکمیل شود. به‌طورقطع بهره‌برداری از پروژه پنج میلیون تنی کنسانتره فولاد سنگان نقش مهمی در تامین مواد اولیه و کاهش ریسک تامین مواد اولیه برای فولاد مبارکه به‌دنبال خواهد داشت.

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه میزان نیاز بنتونیت را ۱۰۰ هزار تن در سال اعلام کرد و گفت: این کارخانه در سال رونق تولید، به‌‌رغم وجود تحریم‌ها، به مدار تولید اضافه شد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند