به گزارش «ایرنا» شیما عبدالشاه گفت: در روزهای اخیر با راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی مبتنی بر محصول زیره‌سیاه در کشور تلاش شده تا در حمایت از کشاورزان زمینه حذف واسطه‌های غیرضروری فراهم شود.

مجری طرح گیاهان دارویی سازمان جهادکشاورزی استان سمنان اظهار کرد: در بورس‌کالا، کشاورزان خرد هر مقدار محصول تولیدی داشته باشند می‌توانند با قیمت مناسب آن را به فروش برسانند و وجه معامله را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنند.

وی تاکید کرد: انبار پذیرش شده در بورس متعهد است محصولات را تا زمانی که کشاورز تصمیم به فروش آن بگیرد، در شرایط استاندارد نگهداری کند.

عبدالشاه بیان کرد: صادرکنندگان و شرکت‌های فرآوری می‌توانند با قیمت شفاف و رقابتی که به‌صورت روزانه اطلاع‌رسانی می‌شود، یک محصول مرغوب را با اطمینان تحویل بگیرند. وی عرضه محصول زیره‌سبز در بورس‌کالا را یک شیوه مناسب برای حذف واسطه‌ها و فروش مستقیم زیره به مصرف‌کننده و صادرکننده این محصول و نیز بازگشت به جایگاه جهانی صادرات آن دانست.

عبدالشاه گفت: با توجه به سطح حدود ۸۰۰هکتاری زیره‌سبز و تولید بیش از ۷۰۰ تن در هکتار تولید در استان سمنان، ظرفیت ورود استان به این حوزه فراهم و مقدمات اجرایی این امر درحال اجراست. وی با اشاره به اینکه کشت و تولید بدون بازاریابی باعث شکست تولید گیاهان دارویی می‌شود، افزود: بر این اساس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان سعی به برقراری ارتباط میان تولیدکننده و شرکت‌های دارویی و خریداران داخل و خارج از استان سمنان کرده است.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند