رضا اردکانیان وزیر نیرو با اعلام این مطلب در مراسم بهره‌برداری از شبکه جمع آوری و انتقال پساب شهرستان مبارکه با اعلام این مطلب گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته و از این رو استفاده از پساب‌های شهری به‌عنوان یک منبع پایدار می‌تواند در تولید اقتصادی و پایداری گردش چرخ تولید یکی از بهترین راهکار باشد.

مدیر‌عامل فولاد مبارکه نیز در این مراسم گفت: میزان برداشت آب فولاد مبارکه از حوضه زاینده‌رود در سال ۱۳۸۰ با تولید ۳میلیون تن فولاد ۱۷ میلیون متر‌مکعب در سال بوده این در حالی است که امروز با همان میزان برداشت آب، تولید شرکت به بیش از ۲/ ۶ میلیون تن فولاد در سال افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فولادمبارکه، حمید رضا عظیمیان با بیان اینکه در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و برای کاهش حداکثری برداشت آب از حوضه زاینده رود در فولاد مبارکه پروژه‌های متعددی تعریف و اجرا شده است، افزود: به‌طور مشخص هزینه پروژه انتقال آب تصفیه خانه مبارکه به شرکت فولاد مبارکه حدود ۸۶۰ میلیارد ریال بوده و به‌طور کلی تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان از سوی فولاد مبارکه برای احداث شبکه‌های جمع آوری و تصفیه پساب شهری و خطوط انتقال آب هزینه شده است. مدیر‌عامل فولاد مبارکه تصریح کرد: جلوگیری از وارد شدن پساب شهری به زاینده‌رود و محیط زیست یکی دیگر از اهداف سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در این پروژه ملی بوده است.

استاندار اصفهان نیز در این مراسم تصریح کرد: فولاد مبارکه با جمع آوری و تصفیه و بازچرخانی پساب‌های شهری در خطوط تولید خود در راستای توسعه پایدار گام موفقی برداشته است. به گفته وی چنانچه بخواهیم در تمامی بخش‌های کشور به توسعه پایدار دست یابیم نباید صرفا منتظر کمک دولت باشیم.

عباس رضایی ضمن قدردانی از اقدامات فولاد مبارکه گفت: این ظرفیت در فولاد مبارکه وجود دارد که استفاده از انرژی خورشیدی به‌زودی در این شرکت نهادینه شود.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند