به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، «فریدون فدایی دولت» با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت تسریع در تکمیل زیر ساخت‌های مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان باحمایت رئیس هیات‌عامل ایمیدرو، اعتبار مربوط به بخش مهمی از پیمانکاران در مناطق یاد شده تامین و در حال پرداخت است. وی اضافه کرد: در این مرحله به‌صورت مجزا ۴۰ میلیارد ریال به پیمانکاران در صنایع انرژی بر پارسیان و ۴۰ میلیارد ریال نیز به پیمانکارانی که در امور زیر بنایی لامرد فعالند، اختصاص می‌یابد که امیدواریم در مراحل بعد نیز این روند با شتاب بیشتری پیگیری شود.

به گفته این مقام مسوول موضوع پرداخت بهای زمین مالکانی که زمین‌هایشان برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تصاحب شده است حدود ۱۶۰ میلیارد ریال نیز برآورد صورت گرفته که امور مربوط به تامین اعتبار مراحل پایانی خود را طی می‌کند و بر‌اساس اولویت نسبت به پرداخت مطالبات ذی‌نفعان اقدام می‌شود. فدایی دولت ضرورت صیانت از نیروی کار در مناطق متبوعش را مورد تاکید قرار داد و افزود: شرایط نامناسب اقلیمی در شهرستان‌های محل استقرار صنایع انرژی بر جنوب ایجاب می‌کند تا نیروهای متخصص و زبده به‌خصوص نیروهای بومی از مزایای قانونی برخوردار شوند و به‌صورت عادلانه و بر‌اساس کارآیی حقوق دریافت کنند که در این زمینه و با هدف یکسان‌سازی نظارت کامل می‌شود.

مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان با اشاره به روند مناسب اجرای طرح‌های در دست احداث این مناطق ادامه داد: این دو منطقه مکمل صنعتی شدن جنوب کشور هستند و در پرتو تعامل و همگرایی در صدد هستیم زمینه توسعه این مناطق را که منجر به ایجاد اشتغال پایدار و خلق ارزش افزوده برای کشور می‌شود بیش از پیش فراهم آوریم. طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی استقرار صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور در استان‌های فارس و هرمزگان و با وسعت بالغ بر ۱۸ هزار هکتار تهیه شده است.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند