حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسه اختتامیه ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچه شرکت گفت:امروز بیش از هر زمان دیگری چنین موفقیت‌هایی ارزشمند است؛ چرا که دشمن، اقتصاد کشور را هدف قرار داده است.وی فولاد مبارکه را محور اصلی تولید و توسعه فولاد کشور و پیشران بسیاری از دیگر صنایع خواند و با تاکید بر ضرورت بومی‌سازی و تامین اقلام و تجهیزات موردنیاز شرکت از داخل کشور خاطرنشان کرد: باید با رفتار توأم با آگاهی و امید و با حرکت جمعی متوازن در مسیر اهداف فولاد مبارکه گام برداریم و نگذاریم در این فرآیند خللی ایجاد شود.مدیرعامل فولاد مبارکه با تاکید بر اینکه باید انرژی خود را بر دستیابی به اهداف و اولویت‌های اصلی شرکت متمرکز کنیم، تصریح کرد: یکی از راهکارهای مهم برای ادامه مسیر تعالی فولاد مبارکه این است که همه مدیران و کارکنان،یافته‌های تیم ممیزی را بررسی و در رفع موارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.وی گفت: مدیران و کارکنان گروه فولاد مبارکه نباید فراموش کنند که با گردش چرخ صنعت این گروه، خانواده‌های بسیاری در سراسر کشور امرار معاش می‌کنند.

  ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستم‌ها و یادگیری

 منوچهر نیکفر معاون تکنولوژی شرکت نیز با اشاره به اینکه ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستم‌ها و یادگیری، در تشریح این ممیزی افزود: ممیزی مذکور شامل مدیریت کیفیت، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، مدیریت زیست‌محیطی، مدیریت انرژی، مدیریت شکایات مشتریان، مدیریت رضایت مشتریان و مدیریت آموزش در قالب یک تیم هشت نفره از شرکت SGS سوئیس به مدت ۷۴ نفر روز از تاریخ ۵/ ۰۸/ ۹۷ تا ۳۰/ ۰۸/ ۹۷ به طول انجامید.

وی حوزه‌های تمرکز ممیزی خارجی شرکت در این دوره را مشتمل بر اطلاع رسانی، آموزش و اجرای صحیح دستورالعمل‌ها و گردش‌کارها، شاخص‌های فرآیندی و اقدام اصلاحی (کیفیت، رضایت و ادعای مشتریان)، اهداف و برنامه‌های مرتبط با مدیریت انرژی، تحقق اهداف و پروژه‌های محیط زیستی، کالیبراسیون تجهیزات پایش و اندازه‌گیری و مدیریت ریسک (اهداف، ایمنی و بهداشت) دانست.معاون تکنولوژی فولاد مبارکه با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شرکت فولاد مبارکه توجه و جاری‌سازی سیستم‌های مدیریتی است، از همه همکاران خواست تا برای اصلاح یافته‌های به دست آمده از فرآیند ممیزی در زمانبندی اعلام شده مساعدت کنند تا همچنان شرکت با روند روبه‌رشد خود در مسیر تعالی سازمانی به حرکت ادامه دهد.همچنین سرممیز تیم شرکت SGS گفت: فرآیند ممیزی در طول یک ماه و در موضوعات مختلفی ازجمله مدیریت کیفیت، محیط‌زیست، ایمنی و بهداشت، آموزش، رضایت و شکایات مشتریان و مدیریت انرژی انجام گرفت.محمدرضا حسینیان با تاکید بر اینکه برآیند یافته‌های ممیزان نشان می‌دهد مجتمع فولاد مبارکه همچنان روند روبه‌رشدی داشته است، تصریح کرد: مواردی نیز دریافت و ثبت شده که البته نسبت به بزرگی فولاد مبارکه بسیار ناچیز است.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین‌ نکته درخورتوجه در فرآیند ارزیابی فولاد مبارکه این است که شرکت فولاد مبارکه جزو سازمان‌های سرآمد در یادگیری است و از ممیزی‌ها بیشتر از زمان لازم استفاده می‌کند و فرصت‌ها را در بهبود فرآیند پیدا می‌‌کند.سرپرست تیم ممیزی افزود: به‌طورکلی نتایج بسیار خوبی از یافته‌های ممیزی حاصل شد که بدون شک پشتوانه اعتقاد قلبی مدیران و کارکنان شرکت در کسب این نتایج انکارناپذیر است. نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به بنگاه اقتصادی توانمند مبدل کرده است. وی سابقه ممیزی در فولاد مبارکه را ۲۵ سال اعلام کرد و گفت: طی این سال‌ها دو شرکت SGS و DNV ممیزی فولاد مبارکه را بر عهده داشته‌اند.

حسینیان با تاکید بر اینکه به‌طورقطع از سازمان‌های بزرگ انتظار می‌رود که در فرآیندها حرکت روبه جلویی داشته باشند، تصریح کرد: در شرکت فولاد مبارکه فرآیندها روند رو به رشدی داشته است. البته نباید فراموش کرد که انجام ممیزی ۵۰ درصد به کیفیت ممیز و ۵۰ درصد دیگر آن به همکاری ممیزی شونده بستگی دارد. در فولاد مبارکه مدیران و کارکنان نواحی در تحقق اهداف ممیزی همکاری بسیار خوبی داشتند. همچنین در خبر دیگری از این روابط عمومی، رئیس واحد احیا، مستقیم ۲ فولاد مبارکه از تعمیرات اساسی مگامدول A و بارگذاری موفقیت آمیز کاتالیست‌های ریفورمر با کاتالیست بومی‌سازی شده ساخت داخل در مگامدول‌های شهید خرازی خبر داد. محمدرضا فتحی افزود: در این تعمیرات سالانه که زمان برنامه‌ریزی شده آن ۳۰ روز بود و با همت تمامی واحدها در ۲۷ روز به پایان رسید، ۷۵ هزار نفر ساعت با رعایت کامل دستورالعمل‌های ایمنی مشارکت داشتند.

وی از تعمیرات اساسی ریفورمر، تعویض کاتالیست، تعویض فیدلگ‌های کوره و بازسازی مجدد نسوز داگلگ‌ها به‌عنوان بخشی از این فعالیت‌ها یاد و اضافه کرد: بارگذاری کاتالیست‌های ریفورمر با کاتالیست بومی‌سازی شده ساخت داخل در مگامدول‌های شهید خرازی دستاورد بزرگی برای صنعت فولادسازی کشور است.رئیس واحد احیا مستقیم ۲ فولاد مبارکه با تاکید بر اینکه پس از اجرای این کار تعمیراتی بزرگ، مجددا واحد به ظرفیت تولید اصلی خود رسیده است، گفت: بدون شک مشارکت واحدهای خرید، خدمات فنی پشتیبانی، نسوز، بهره برداری ناحیه آهن‌سازی و پیمانکاران مجری، اجرای تعمیرات را میسر ساخت که از تلاش کارکنان این واحدها قدردانی می‌کنیم.نادر اروج نژاد سرپرست تعمیرات احیا مستقیم نیزافزود: تعمیرات مذکور یکی از بزرگ‌ترین تعمیرات سالانه به لحاظ نفر ساعت، حجم فعالیت‌های مکانیک، برق، ابزار دقیق و نسوز بوده است.حمیدرضا بذار سرپرست پشتیبانی تعمیرات مکانیک نیز تصریح کرد: این اولین بار در فولاد مبارکه است که توقف تعمیراتی سالانه یک مگامدول احیا مستقیم با این حجم نیروی انسانی و انجام فعالیت‌های بزرگ صورت می‌گیرد. برای اجرای با کیفیت و ایمن این توقف سالانه باید اقدامات موثری در مدیریت، مهندسی، ارزیابی ریسک فعالیت ها، و عملکرد و سازماندهی نیروی انسانی انجام پذیرد.به گفته وی، بخش دیگری از فعالیت‌های انجام شده عبارتنداز: شارژ کاتالیست به تعداد ۴۸۰ عدد تیوپ (۲۵۹۲۰ نفر ساعت)، کوره، تاپگس، کولینگ گس، کمپرسورها، پمپخانه و رکلدر. پس از آن مگا مدول A به موقع برای بهره‌برداری تحویل واحد تولید احیا مستقیم ۲ شد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس