ایجاد ۱۴ هزار شغل توسط ایمیدرو

قائم مقام ایمیدرو درباره ارزش طرح‌های فعلی ایمیدرو شامل بخش ارزی و ریالی نیز گفت: هم اینک ۳۹ طرح به ارزش ۱۵۱۳ میلیارد تومان، ۸/ ۴ میلیارد دلار و ۵/ ۳ میلیارد یورو توسط این سازمان در دست اجرا است. سعدمحمدی با بیان اینکه رشد فعالیت‌های معدنی سبب ایجاد فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان می‌شود،‌ تاکید کرد: طی ۲ تا ۳ سال آتی، با راه‌اندازی پروژه‌های جدید، ۱۴هزار شغل در این بخش ایجاد می‌شود.

وی به خط اعتباری ۲ ساله بین ایران و بلاروس اشاره و تاکید کرد: با استفاده از این فاینانس می‌توان بخشی از نوسازی تجهیزات و ماشین آلات معدنی را انجام داد و شرکت‌هایی که متقاضی این بخش هستند،‌ از این فرصت استفاده کنند.

سعدمحمدی درباره طرح‌های در دست راه‌اندازی ایمیدرو گفت: پروژه ۴۰هزار تنی شمش آلومینیوم جاجرم تا دو ماه آینده وارد مدار تولید می‌شود.  وی تصریح کرد: تا ۵ ماه آینده نیز دو طرح باقی مانده از پروژه‌های استانی فولاد به تولید رسیده و سپس افتتاح می‌شوند. سعدمحمدی خبر داد که کارخانه جدید کنسانتره‌سازی سنگان نیز با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن در اوایل سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.وی همچنین گفت: تا ماه آینده پیمانکار جدید معادن سنگان مشخص خواهد شد. معاون ایمیدرو همچنین درباره وضعیت زغالسنگ در کشور خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید این بخش تا ۴ سال آینده دو برابر خواهد شد و به این ترتیب اهداف توسعه‌ای این حوزه محقق می‌شود.

  اشتغال‌زایی معدن براى دولت مهم است

معاون معدن و صنایع معدنى وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تصریح کرد:اشتغال در بخش معدن براى دولت بسیار مهم است. جعفر سرقینى تصریح کرد: با توجه به پراکندگى معادن در جغرافیاى کشور، این بخش مى تواند در اشتغال نقش مهمى را ایفا کند. وى گفت: براى دولت اشتغال در بخش معدن مهم است زیرا این اشتغال علاوه بر پایدارى،مناطق محرومى را پوشش مى دهد که دولت و سرمایه گذاران به سختى به آن ورود دارد.

سرقینى ادامه داد: خوشبختانه از محل طرح توسعه مناطق محروم به میزان ١٢۰۰ میلیارد تومان به بخش معدن اختصاص یافته است. به گفته وى، امروز معادن بزرگ مانند گل گهر این آمادگى را دارند تا از معادن کوچک محصولات را به سمت کارخانه هاى خود حمل کنند. سرقینى با بیان اینکه سنگان یک انقلاب در بخش معدن کشور است گفت: این منطقه بزرگ‌ترین‌ زنجیره معدنى را در خود جاى داده است.

وى با اطمینان به این موضوع که تحریم‌ها تاثیرى بر صادرات معدنى ندارد افزود: معدن همیشه یک روزنه امید بوده است.

وجیه‌الله جعفری مدیر‌عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی نیز در پنل تخصصی «فعال‌سازی و به ظرفیت رسانی معادن» ایران کانمین ۲۰۱۸ با اشاره به سرمایه‌گذاری در معادن کوچک مقیاس در کشور گفت: همگام‌سازی در راستای احیای معادن کوچک گامی اساسی برای فعال‌سازی این معادن خواهد بود.

 

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس