به گزارش روابط عمومی فولاد هرمزگان، احسان رسولی، مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان با اعلام این مطلب گفت: هرچند که تولید این شرکت می‌توانست بیشتر هم باشد اما با توجه به تاثیرات کمبود برق، فولاد هرمزگان از تمام ظرفیت تولیدی خود هم استفاده نکرد.

وی افزود: فولاد هرمزگان در شش ماه نخست سال به درخواست مشتریان خود ۴۵ درصد از محصولاتش را جهت مصارف ساختمانی و ۳۸ درصد فولاد کم کربن جهت مصارف کشش عمیق و نورد سرد و ۸ درصد نیز محصولات ویژه و میکرو آلیاژ تولید و روانه بازار کرد. مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان افزود: نه تنها تولید از رشد نسبتا خوبی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده بلکه شاخص‌های زمانی و مصارف نیز بهبود یافت و فولاد‌سازی موفق شد به اکثریت اهداف از پیش تعیین شده خود در سال ۹۷ دست یابد. راندمان کوره‌های قوس از ۹/ ۹۳ درصد به ۲۹/ ۹۴ درصد و راندمان ریخته‌گری نیز از ۹۷ درصد به ۱/ ۹۷ درصد افزایش یافت.  وی از کاهش مصرف نسوز به ازای هر تن مذاب خبر داد و افزود: مصرف نسوز کل از ۶۵/ ۷ کیلوگرم به ازای هر تن مذاب در سال گذشته به ۵۸/ ۷ کیلوگرم رسید و مصرف نسوز کوره‌های قوس الکتریکی از ۲۲/ ۳ کیلوگرم در سال گذشته به ۸۷/ ۲ کیلوگرم به ازای هر تن مذاب در سال جاری کاهش یافت. رسولی تصریح کرد: میانگین زمان مستقیم کاری یا Power On از ۱/ ۵۵ دقیقه به ۲/ ۵۴ دقیقه به ازای هر ذوب و زمان آماده‌سازی بین هر ذوب نیز از ۳/ ۱۰ به ۳/ ۷ کاهش یافت. کاهش این دو پارامتر از عوامل تاثیر گذار و مهم در رشد تولید در شش ماه نخست امسال بوده است که جا دارد از همکاران تولید و تعمیرات به دلیل تغییرات ایجاد شده جهت کاهش زمان آماده‌سازی تقدیر و تشکر کرد. میزان محصولات معیوب در بازرسی گرم از ۶۱/ ۲ به ۶۷/ ۱ درصد و میزان ذوب‌های خارج از سفارش مشتریان نیز از ۷۶/ ۰ درصد به ۵۱/ ۰ کاهش یافت. با توجه به استراتژی فولاد هرمزگان بر صادرات محور بودن، افزایش کیفیت محصولات تولیدی باعث افزایش رضایت مشتریان و تثبیت جایگاه فولاد هرمزگان در بازارهای صادراتی خواهد بود.

رسولی خاطرنشان کرد: میزان حمل محصول در شش ماه نخست سال به ۷۰۶۲۴۰ تن رسید. ۵۹ درصد به بازارهای صادراتی و ۴۱ درصد به بازارهای داخلی ارسال شد و فولاد هرمزگان بالاترین عرضه‌کننده اسلب در بورس کالا در شش ماه نخست امسال لقب گرفت. واحد آهک‌پزی فولاد هرمزگان که وظیفه تامین آهک فولاد‌سازی را بر عهده دارد در چهار ماه پیاپی موفق به کسب رکورد جدید در تولید شد و در شهریور ماه تولید خود را به ۱۰۹۲۵ تن افزایش داد. با توجه به اهمیت و کمبود آب در کشور احسان رسولی گفت: مصرف کل آب فولاد هرمزگان (احیا و فولاد‌سازی) به ۲/ ۳ متر‌مکعب به ازای هر تن اسلب رسیده است.  وی در زمینه ایمنی و اقدامات خوبی که در فولاد هرمزگان انجام گرفته است، افزود: با شناسایی سطح خطر صدور اقدام‌های اصلاحی، تدوین دستور‌العمل‌های ایمنی تخصصی و برگزاری آموزش‌های لازم نمره ارزیابی ایمنی تخصصی این واحد نسبت به سال گذشته ۵ نمره افزایش و به ۸۹ رسید. ضریب شدت و تکرار حوادث نیز در سال جاری به نحو مطلوبی بهبود یافت. میانگین نمره زیست محیطی واحد نیز با شناسایی جنبه‌های بارز زیست محیطی و رفع مغایرت‌های زیست محیطی و صدور اقدام‌های اصلاحی مناسب نسبت به سال گذشته ۶ نمره افزایش یافت.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس