عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «نیپنا» به تهدید، تحریم و فشارهای آمریکا بر صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران اشاره کرد و گفت: صنعت پتروشیمی می‌تواند به‌عنوان یک صنعت ارزآور بخشی از نیازهای ارزی کشور را تامین کند. احمد مرادی، با تاکید بر اینکه اگر نفت خود را فرآوری و به کالا تبدیل کنیم سود بیشتری خواهیم برد، افزود: فروش نفت با تقویت صنعت پتروشیمی تضمین می‌شود، کشورهایی که نفت ندارند نفت ما را می‌خرند و به کالا تبدیل می‌کنند و دوباره به خودمان می‌فروشند پس باید از صنعت پتروشیمی ایران حمایت کرد.

وی با بیان اینکه دلارها و ریال‌های سرگردان را باید به سمت توسعه صنعت پتروشیمی سوق داد، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی جزو بزرگ‌ترین مزیت‌های کشور است، هرچه بتوانیم فرآورده‌ها را به کالای نهایی تبدیل کرده و ارزش افزوده بیشتری برای کشور خلق کنیم به نفع اقتصاد کشور است.

مرادی ادامه داد: با توجه به اینکه هم‌اکنون کشور درگیر نوعی جنگ اقتصادی است، باید تدابیر لازم اتخاذ شود و موانع بر سر راه توسعه صنعت پتروشیمی برداشته شود، کمیسیون انرژی مجلس نیز همکاری‌های لازم را در این خصوص انجام خواهد داد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صنعت نفت و به ویژه صنعت پتروشیمی، صنعتی راهبردی و دارای جایگاه ویژه است، گفت: باید در توسعه صنایع پتروشیمی گام‌های اساسی برداشته و حرکت به این سمت را در سیاست‌گذاری‌های مربوط به صنعت نفت به‌عنوان یک اولویت ببینیم.

 

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس