به گزارش «نیپنا» به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ انجمن Plastics|SA، به‌عنوان نماینده تمامی بخش‌های صنعت پلاستیک آفریقای‌جنوبی شامل تولیدکنندگان پلیمر، واردکنندگان، عرضه‌کنندگان ماشین‌آلات و بازیافت‌کنندگان، به‌تازگی آمار مرتبط با بازیافت پلاستیک این کشور را برای سال منتهی به ۲۰۱۷ برای هفتمین سال اجرایی شدن آن منتشر کرد.

بر‌اساس این ارقام، صنعت بازیافت پلاستیک آفریقای جنوبی با بازیافت ۳۳۴ هزار و ۷۲۷ تن محصول پلاستیکی به مواد خام، همچنان به رشد خود ادامه داده است.بر این اساس، نرخ بازیافت ورودی (input recycling rate) این کشور ۷/ ۴۳ درصد گزارش شد که بسیار بالاتر از نرخ بازیافت ۱/ ۳۱ درصدی اروپا به‌شمار می‌رود.

انتون هنکام، مدیر‌اجرایی Plastics|SA، می‌گوید: آفریقای‌جنوبی در حوزه بازیافت پلاستیک‌ها عملکرد بسیار مطلوبی داشته است.

وی افزود: معتقدم که نتایج اخیر نشان می‌دهد که ما اگر‌چه آهسته اما پیوسته در حال توسعه بازیافت هستیم.

هنکام ادامه داد: صنعت بازیافت آفریقای‌جنوبی بیشتر مبتنی بر اصول اقتصادی است. این در حالی‌است که در قاره سبز بازیافت پلاستیک‌ها یک اصل زیست‌محیطی به‌شمار می‌رود که بیشتر شهروندان و شوراهای محلی به آن پایبند هستند.

در آفریقای جنوبی بازیافت باید صرفه اقتصادی داشته باشد تا موفقیت حاصل شود. اما در اروپا این موضوع به‌عنوان امری زیست‌محیطی مد‌نظر است. از طرفی در آفریقای‌جنوبی نیروی انسانی برای طبقه‌بندی و بازیافت پلاستیک‌ها به کار گرفته می‌شود اما در اروپا این فرآیند تماما مکانیزه شده است.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس