به گزارش «کالاخبر»، طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۱۷۶ هزار و ۹۸۲ تن انواع محصول به ارزش ۲ هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال بود.بر این اساس در این تالار ۵ تن و ۴۰۵ کیلوگرم زعفران، ۷۲ هزار قطعه جوجه یک‌روزه، ۱۳۶ هزار و ۲۶۰ تن گندم، ۳۴ هزار و ۳۵ تن شکر، ۶ هزار تن روغن خام، ۶۰۰ تن دانه‌های روغنی و ۱۰ تن خرما طی ماه مذکور به فروش رسید.

این گزارش حاکی است، تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۴۹۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۷ هزار و ۳۰۹ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود. در این تالار بالغ بر ۳۸۱ هزار و ۹۰۲ تن انواع قیر، ۲۹۵ هزار و ۸۴۰ تن انواع مواد پلیمری و ۱۵۰ هزار و ۹۶۶ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می‌توان به دادوستد ۵۲۰ هزار تن وکیوم باتوم، ۹۳ هزار تن لوب کات، ۳۹ هزار و ۸۴۸ تن گوگرد، ۵ هزار و ۷۷۲ تن عایق رطوبتی، ۱۴۰ تن گازها و خوراک‌ها، ۳ هزار تن سلاپس واکس و یک هزار و ۲۱۹ تن روغن اشاره کرد. تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در تیر‌ماه شاهد معامله ۸۴۱ هزار و ۹۷۴ تن انواع کالا به ارزش ۲۸ هزار و ۹۴۷ میلیارد ریال بود. در این تالار ۷۷۴ هزار و ۱۳۲ تن انواع فولاد، ۲۵ هزار و ۲۲۵ تن انواع مس، ۳ هزار و ۶۵۰ تن روی، ۵۶۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۵۷ تن کنسانتره، ۱۰ هزار تن آلومینیوم، ۲ هزار تن سیمان، ۱۵هزار تن آهن اسفنجی، ۲۵ کیلوگرم شمش طلا و ۱۵ هزار تن سنگ آهن از سوی مشتریان خریداری شد. بازار فرعی بورس کالا نیز طی مدت مذکور معامله ۳۳۴ تن محصول معدنی، ۴ هزار و ۵۵ تن انواع محصول کشاورزی و ۵۴۰ تن ضایعات فلزی را تجربه کرد.

 

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس