افزایش صادرات فولاد برزیل به آمریکا

پس از آنکه آمریکا تعرفه‌های جدیدی بر واردات فولاد به این کشور اعمال کرد طی ماه بعد از آن، صادرات فولاد برزیل به این کشور افزایش یافت.در ماه ژوئن صادرات فولاد برزیل به آمریکا در مجموع ۵۵۰ میلیون دلار ارزش داشت که نسبت به ژوئن سال گذشته تقریبا سه برابر شده بود. تناژ فولاد صادر شده نیز از ۳۸۷ هزار تن سال قبل به ۸۸۵ هزار تن افزایش یافت.یک علت این افزایش صادرات این بود که برزیل از تعرفه‌های وارداتی آمریکا مستثنی بود. از طرفی با اتمام اعتصاب کامیون‌داران برزیلی فعالیت بازار فولاد نیز به حالت نرمال بازگشت و صادرات بهبود داشت.

کاهش صادرات فولاد ترکیه

آمار اخیر انجمن صادرکنندگان فولاد ترکیه نشان می‌دهد این کشور حدود ۴/ ۹ میلیون تن فولاد در سه ماه نخست سال جاری صادر کرده که ۵/ ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشته است.  علت اصلی این افت نیز کاهش صادرات به آمریکا بوده است.میزان صادرات میلگرد ترکیه در این مدت حدود ۳ میلیون تن بوده که افت ۲/ ۱۶ درصدی داشته است. صادرات ورق تخت نیز حدود ۲ میلیون تن بوده است.

افزایش واردات سنگ‌آهن به ترکیه

ترکیه که دهمین وارد‌کننده بزرگ سنگ‌آهن دنیاست در ماه مه ‌سال جاری از افزایش واردات سنگ‌آهن خبر داد که با ۳۶ درصد رشد ماهانه به ۰۵/ ۱ میلیون تن رسید. همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۴درصد بالا رفت. در ۵ ماه نخست سال نیز واردات سنگ‌آهن به این کشور رشد ۱۳ درصدی داشته و به ۲۵/ ۴ میلیون تن رسید.برزیل همچنان اولین صادرکننده سنگ‌آهن به ترکیه است و ۵۱ درصد سهم بازار آن را در دست دارد. پس از آن نیز سوئد و کره جنوبی عرضه‌کننده‌های بعدی سنگ‌آهن به ترکیه بودند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس