قراضه

در بازار واردات قراضه در ترکیه هفته گذشته افزایش خریدها قیمت را بالا برد و آخرین قیمت قراضه سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ حدود ۳۵۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثبت شد که تا ۵ دلار رشد قیمت داشت. با توجه به پایان ماه مبارک رمضان و فعالیت بیشتر بازار فولاد باید منتظر رشد بیشتر قیمت قراضه در ترکیه بود. همچنین قراضه A۳ دریای سیاه نیز در ترکیه بهبودهایی داشت و ۳۳۳ دلار در هر تن سی‌اف‌آر شده است.

در بازار صادرات ژاپن آخرین قیمت قراضه سنگین کلاس ۲ در مزایده ماهانه حدود ۲ دلار افت داشت و ۳۰۷ دلار در هر تن تحویل کنار کشتی ثبت شد. از طرفی در بازار داخلی ژاپن قیمت خرید قراضه ۵ دلار در هر تن بالا رفت و ۳۳۸ دلار در هر تن ثبت شده است.

  بیلت

در هفته‌ای که گذشت بیلت صادراتی سی‌آی‌اس ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار در هر تن فوب بود و عرضه‌کننده‌ها در تلاشند قیمت‌ها را با توجه به اتمام ماه مبارک رمضان در کشورهای خریدار بالا ببرند. انتظار می‌رود هفته‌های آتی با فعال شدن بازارها قیمت بالاتر برود. در مصر بیلت سی‌آی‌اس ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود. در جنوب شرق آسیا نیز بیلت وارداتی از سی‌آی‌اس از ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار به ۵۴۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر رسید.

بیلت صادراتی چین ۵۴۰ دلار در هر تن فوب ثبت شد که نسبت به هفته قبل تا ۵ دلار در هر تن بهبود داشت. همچنین قیمت بیلت در بازار داخلی چین از ۵۷۹ دلار در هر تن به ۵۸۴ دلار در هر تن با ۱۷ درصد مالیات ارزش افزوده رسید.

  مقاطع

در هفته‌ای که گذشت عرضه‌کننده‌های میلگرد سی‌آی‌اس با پیش‌بینی افزایش تقاضای خاور‌میانه در کشورهای اسلامی پس از ماه مبارک رمضان به دنبال بالا بردن قیمت‌های پیشنهادی خود بودند و متوسط قیمت میلگرد صادراتی سی‌آی‌اس ۵ دلار بالا رفت و ۵۴۵ تا ۵۵۵ دلار در هر تن فوب ثبت شد.

قیمت میلگرد در بازار صادراتی چین در ثبات نسبی بود و آخرین قیمت با ۲ دلار رشد هفتگی ۵۵۲ دلار در هر تن فوب ثبت شد. میلگرد صادراتی ترکیه نیز تا ۵ دلار بالا رفته و ۵۴۸ دلار در هر تن فوب ثبت شد.

در بازار داخلی اروپا میلگرد تا ۷ دلار افت داشت و ۵۳۸ یورو در هر تن درب کارخانه شد. در بازار داخلی آمریکا نیز میلگرد در حدود ۶۹۸ دلار در هر شورت تن ثبات داشت. میلگرد وارداتی به آمریکا نیز ۶۳۷ دلار در هر شورت تن سی‌آی‌اف بود.

  ورق

هفته گذشته ورق گرم صادراتی سی‌آی‌اس با توجه به مثبت شدن جو بازار و امید به بهبود تقاضا ۱۵ تا ۲۰ دلار نسبت به دو هفته قبل بالا رفت و به ۵۵۵ تا ۵۷۰ دلار در هر تن فوب رسید.

بازار ورق گرم در چین رشد جزئی داشت و قیمت داخلی بین ۶۶۸ تا ۶۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه ثبت شده است. ورق گرم صادراتی چین از ۵۹۵ دلار هفته قبل به ۶۰۵ دلار در هر تن فوب رسید. البته خریدارها به دنبال ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار در هر تن فوب هستند. برخی از فعالان بازار انتظار دارند قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین در جولای و آگوست کاهش یابد چرا که تقاضا ضعیف خواهد شد. در بازار داخلی آمریکا ورق گرم حدود ۱۰ دلار بهبود داشت و ۹۰۰ دلار در هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار داخلی اروپا نیز ورق گرم تا ۳ یورو پایین آمده و ۵۶۱ یورو در هر تن درب کارخانه شد. در بازار داخلی ترکیه قیمت ورق گرم ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار در هر تن درب کارخانه است که نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است. قیمت پیشنهادی صادراتی نیز ۵۸۰ دلار در هر تن فوب حمل جولای تا آگوست است ولی می‌توان در ۵۷۰ دلار هم معامله کرد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس