شرکت آمریکایی ارائه‌دهنده خدمات تکنولوژیکی بجر لایسنسینگ به تازگی اعلام کرد: شرکت پتروشیمی فوجیان گولی چین برنامه دارد در سال ۲۰۲۰ میلادی یک مجتمع تولید استایرن منومر (SM) بر مبنای اتیل بنزن با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال را در شهر ژانگ ژو این کشور راه‌اندازی کند.

به گزارش«نیپنا» به نقل از پلاتس، بنا بر اعلام شرکت بجر، مجتمع یادشده بخشی از پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه گولی است. عملیات طراحی مهندسی پایه در آستانه شروع قرار دارد و مطابق جدول زمانبندی انتظار می‌رود تکمیل مکانیکی و راه‌اندازی آن تا سال ۲۰۲۰ میلادی محقق شود.این مجتمع تولید استایرن منومر که در منطقه توسعه اقتصادی گولی واقع در شهر ژانگ ژو استان فوجیان راه‌اندازی می‌شود؛ از فناوری اختصاصی شرکت بجر موسوم به EBMax بهره خواهد برد.

برپایه این گزارش، قرارداد ساخت تعدادی مجتمع استایرن منومر در چین شامل مجتمع یک میلیون و ۲۰۰ هزار تنی شرکت نفت و صنایع شیمیایی چجیانگ که در جزیره Daxiaoyushan، در شهر ژوشان استان چجیانگ ساخته می‌شود؛ به این شرکت آمریکایی واگذار شده است. مجتمع یادشده که یکی از بزرگ‌ترین تاسیسات استایرن منومر جهان خواهد بود، بنا بر بیانیه منتشر شده در سپتامبر سال ۲۰۱۷، در سال جاری میلادی راه‌اندازی می‌شود.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس