در روز دوشنبه، ۱۱ دسامبر، قیمت هر تن آلومینیوم با وجود افت ارزش دلار نسبت به روز جمعه، کاهش جزئی داشت. در این روز به موجودی انبارهای آلومینیوم، ۹/ ۲ هزار تن اضافه شد که از عوامل تضعیف‌کننده قیمت بود. از مهم‌ترین عوامل در بازار طی این روز، می‌توان به انتشار آمار تورم مصرف‌کننده در چین طی ماه نوامبر در روز جمعه اشاره کرد که نسبت به ماه پیش‌تر، مقداری کمتر را نشان می‌داد. همچنین نزدیک شدن آلومینیوم به سطح حمایتی ۱۹۹۰ دلار بر تن در این روز سبب شد تا در روزهای بعد قیمت آلومینیوم روند رو به رشد را سپری کند.

به این ترتیب در روز سه‌شنبه، ۱۲ دسامبر، با رشد خوب ۶/ ۰ درصدی همراه شد و به سطح ۲۰۰۴ دلار به‌ازای هر تن رسید. از اصلی‌ترین عوامل رشد قیمت آلومینیوم در کنار بسیاری از فلزات پایه، افزایش تسهیلات عرضه شده در چین طی ماه نوامبر بود که بیش از مقدار مورد انتظار بود؛ بنا به اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی چین، در ماه نوامبر در مجموع بالغ بر ۱۲/ ۱ تریلیون یوآن (معادل تقریبا ۱۶۸ میلیارد دلار) تسهیلات عرضه شد که بیش از ۳۰۰ میلیارد یوآن (معادل تقریبا ۴۵ میلیارد دلار)، بیشتر از مقدار مورد انتظار بود. در این روز همچنین ۹/ ۵ هزار تن به موجودی انبارها نیز اضافه شد.

در روز چهارشنبه، ۱۳ دسامبر، قیمت هر تن آلومینیوم، با افت همراه شد و به سطح هزار و ۹۹۷ دلار به‌ازای هر تن سقوط کرد. البته در این روز افزایش ۴/ ۶ هزار تنی موجودی انبارهای بورس فلزات لندن نیز به این افت قیمتی کمک کرد. در این روز به دلیل عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران از بازار که بابت نگرانی‌ها از کاهش نرخ مصوب بهره از سوی کمیته فدرال بازار باز (یکی از زیرمجموعه‌های فدرال رزرو) ممکن بود اتخاذ شود، بازار اکثر فلزات پایه شاهد افت قیمت بود؛ گرچه طی این روز بنا به گزارش بلومبرگ گمانه‌زنی‌هایی از افزایش نرخ بهره در بازار وجود داشت، ولی سرمایه‌گذاران برای به حداقل رساندن ریسک، از بازار عقب‌نشینی کردند و با بسته شدن موقعیت‌های خرید بازار، قیمت فلزات پایه از جمله آلومینیوم کاهش یافت.

اما پس از اتمام جلسات کمیته فدرال بازار باز و نهایی شدن افزایش نرخ بهره، قیمت فلزات پایه روند صعودی را طی کردند؛ بر همین اساس، قیمت هر تن آلومینیوم در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، مجموعا با رشد ۹/ ۱ درصدی همراه شد و به سطح ۲ هزار و۳۶ دلار به‌ازای هر تن رسید. بنا به گزارش‌های کمیته فدرال بازار باز در روز چهارشنبه، چشم‌انداز اقتصادی ایالات متحده روشن و مثبت ارزیابی شد که در آن علاوه بر بهبود شاخص تولید ناخالص داخلی، انتظار می‌رود، نرخ تورم در زیر مقدار مورد هدف ۲ درصد ادامه یابد.در حال حاضر که روند تغییرات قیمت آلومینیوم در بازار از قید عوامل بنیادین خارج شده، انتظار می‌رود که هفته‌های پایانی سال مطابق تغییرات ارزش دلار و آمار اقتصادی طی شود و اقتصادهای برتر جهان از جمله ایالات متحده و چین تعیین‌کننده اصلی قیمت آلومینیوم باشند. از همین رو، احتمالا قیمت هر تن آلومینیوم در نزدیکی سطح حمایتی نوسان می‌کند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس