پیش‌بینی می‌شود قیمت‌های جهانی مولیبدن تا پایان امسال همچنان بالای ۲۵دلار در پوند باقی بماند و به‌علت مشکلات تولیدی و تداوم تقاضای قوی از سوی صنایع استنلس، فولاد آلیاژی و فولاد ابزاری تا اواسط ۲۰۰۷ نیز در همین سطح پایدار باشد. به گزارش سیما فلز به نقل از SBB این رقم با میانگین قیمت‌های نیمه نخست ۲۰۰۶ که حدود ۷۰/۲۳دلار در پوند بود قابل مقایسه است اما خیلی پایین‌تر از میانگین قیمت ۳۶دلار در پوند در مدت مشابه سال گذشته می‌باشد. میانگین قیمت این محصول در کل سال ۲۰۰۵ تقریبا ۳۲دلار در پوند بود. مقامات رسمی دولت شیلی ، که در میان سه تولیدکننده عمده جهان قرار دارند، ماه گذشته پیش‌بینی کردند که قیمت متوسط این محصول در سال ۲۰۰۶ به ۲۴دلار برسد.

شرکت آنتوفاگاستا (Antofagasta) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مولیبدن معتقد است تقاضای جهانی مولیبدن هر ساله از یک رشد ۴درصدی برخوردار است ضمن اینکه هیچگونه افزایش تولیدی ظرف دوازده ماه آینده پیش‌بینی نمی‌شود.

کودلکو (Cdelco) بزرگ‌ترین تولید‌کننده شیلی اوایل امسال از کاهش‌های متوالی تولید رنج برد و ممکن است تا چند ماه آینده هم قادر به بازگشت به ظرفیت تولیدی کامل نباشد. علاوه بر این، اکثر معادن کشف شده گریدهای بالاتر مولیبدن طی چند فصل گذشته همچنان در حال توسعه بوده‌اند، به گونه‌ای که مجال اندکی برای افزایش‌های چشمگیر تولیدی درآینده قابل پیش بینی وجود دارد.

به‌هرحال، آنتوفاگاستا احتمال می‌دهد که در سال ۲۰۰۶ تولیدات خود را به حدود ۱۰هزار تن افزایش دهد که تقریبا معادل ۶درصد کل تولید جهانی است. البته این شرکت در سال گذشته بطور متوسط هرساله ۸۴۰۰تن تولید داشته است. این شرکت که در لندن مستقر می باشد، اقدام به تولید مولیبدن به‌عنوان یک فرآورده جانبی معدنی مس در شیلی می‌نماید.