گروه بورس فلزات- دیروز قیمت آهن‌آلات از جمله تیرآهن در بازار با کاهش روبه‌رو بود.
به گزارش خبرنگار دنیای اقتصاد دیروز قیمت آهن‌آلات روند کاهشی داشت، به گونه‌ای که قیمت تیرآهن به دنبال رشد قیمتی کوتاه‌مدت طی روزهای اخیر، دوباره کاهش را تجربه کرد.

دیروز، قیمت هر شاخه تیرآهن 14 نسبت به روز قبل از آن با 30هزار ریال کاهش به یک‌میلیون و 200هزار ریال رسید و قیمت هر شاخه تیرآهن 16 با 40هزار ریال کاهش به یک‌میلیون و 530هزار ریال و هر شاخه تیرآهن 18 نیز با 25هزار ریال کاهش به 2میلیون ریال رسید.
این گزارش می‌افزاید: دیروز در گروه تیرآهن درشت نیز کاهش قیمت به چشم می‌خورد، به گونه‌ای که هر شاخه تیرآهن ۲۰ با کاهش ۷۰هزار ریالی، هر شاخه تیرآهن ۲۲ با کاهش ۱۰هزار ریالی و هر شاخه تیرآهن ۲۴ و ۲۷ به ترتیب با کاهش ۵۰هزار ریالی و ۳۰هزار ریالی نسبت به روز قبل از آن روبه‌رو بود.
همچنین در مدت یاد شده قیمت انواع میلگرد نیز کاهش یافت، به طوری که میلگرد 8 آجدار کلاف هر کیلو 6هزار و 550ریال در بازارها عرضه شد.
این گزارش حاکی است: میلگرد ۱۰ آجدار شاخه داخلی و ۱۲ آجدار داخلی نیز با کاهش ۵۰ ریالی به قیمت ۶هزار و ۵۵۰ ریال و ۶هزار و ۵۳۰ ریال رسید.
در این میان محصولات کارخانه‌های تولیدی الیگودرز البرز و کرمانشاه، نیز با کاهش قیمت مواجه بود، به گونه‌ای که قیمت هر کیلو میلگرد 8 آجدار کلاف الیگودرز دیروز با کاهش نسبت به روز قبل از آن به 6هزار و 520 ریال رسید. همچنین در مدت یاد شده، هر کیلو میلگرد A2- 10 شاخه البرز به قیمت 6هزار و 600 ریال و هر کیلو میلگرد 12 آجدار و A212 آجدار کرمانشاه به ترتیب به قیمت 6هزار و 500 ریال و 6هزار و 450 ریال در بازار عرضه شد.
بر این اساس انتظار متقاضیان برای عرضه محصول از سوی ذوب آهن اصفهان در روز یکشنبه با تاثیر مثبتی روبه‌رو بود، به گونه‌ای که پس از عرضه محصول از سوی این شرکت شاهد روند کاهش قیمت‌ها در بازار هستیم.