ثبت رکورد جدید در واحد احیای مستقیم فولاد مبارکه اصفهان مسوول واحد احیای مستقیم فولاد مبارکه از ثبت رکورد جدید روزانه در واحد تحت سرپرستی خود خبر داد و گفت: با همت و تلاش کارکنان واحد احیای مستقیم، رکورد جدیدی در این واحد به ثبت رسید.

مهندس عبدی افزود: کارکنان این واحد موفق شدند با تولید روزانه ۱۴هزار و ۲۵۵ تن رکورد خود را که ۱۳هزار تن بود، پشت سر گذاشته و به میزان ۶۹۸ تن تولید آهن اسفنجی در این واحد را بهبود بخشند.

وی با بیان این مطلب که با بهره‌برداری از کارخانه ششم احیای مستقیم در فولاد مبارکه و اضافه شدن این کارخانه به سیکل تولید ۹۰۰هزار تن به ظرفیت فولاد کشور افزوده خواهد شد، گفت: جا دارد از کلیه کارکنان شرکت و واحدهای سرویس دهنده و همچنین پیمانکاران که در جهت دستیابی به این مهم همکاری داشتند، تشکر و قدردانی نماییم.

از سوی دیگر دکتر مهدی امیری، دادستان دیوان محاسبات کل کشور به همراه رییس دیوان محاسبات استان اصفهان و جمعی از نمایندگان این سازمان از فولاد مبارکه دیدن کردند.وی در جریان این دیدار گفت: انصافا توفیق بزرگی درهمه زمینه‌ها توسط کارکنان فولاد مبارکه به دست آمده که یک نمونه آن ایجاد ساز و کارهای منضبط در حوزه‌های مختلف از جمله قسمت مالی است که از جایگاه ویژه‌ای در این شرکت برخوردار است.

وی نظارت‌های درون سازمانی، استفاده مناسب از سیستم‌های خودکنترلی، رویکردهای علمی و موثر و حل معضلات با استفاده از ابتکارات و خلاقیت‌های درون سازمانی را از جمله این اقدامات مهم برشمرد و تاکید کرد: امید است این حرکت‌ها که به صورت یک نگرش عالی و بسیار خوب نهادینه شده، استمرار یابد.

دادستان دیوان محاسبات کل کشور با بیان اینکه در فولاد مبارکه هیچ کاری بدون برنامه و هماهنگی قبلی انجام نمی‌شود، افزود: وجود نشاط و انبساط خاطر خوبی که در بدنه فولاد مبارکه و در تمامی سطوح ستادی و عملیاتی به چشم می‌خورد همه و همه به نقطه اتکایی برای صنعت فولاد کشور و نظام جمهوری اسلامی تبدیل شدند.

همچنین رییس مرکز نسوز فولاد مبارکه از کاهش میزان مصرف نسوز در واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و همچنین سایر نواحی فولاد مبارکه خبر داد و گفت: در ادامه روند کاهش مصارف نسوز در نواحی تولیدی شرکت و تصمیم به یک‌رقمی کردن آن در سال‌های ۸۵ و ۸۶ این برنامه‌ریزی ۵ساله محقق شد.

مهندس صوفیان افزود: ایجاد تغییرات در طرح‌های نسوز و تهیه کردن آنها، این واحد موفق شد به رقم مصرف موادنسوز زیر ۱۰کیلو بر تن مذاب دست یابد.

وی میزان مصرف موادنسوز در اول برنامه ۵ساله یعنی سال ۸۰ را بالغ‌بر ۲۰کیلوگرم بر تن مذاب اعلام کرد و گفت: این میزان طی سال‌های ۸۰ تا تیرماه ۸۵ به رقم مصرف ۷۳/۹کیلوگرم بر تن مذاب رسیده است که در نوع خود رکورد بی‌سابقه‌ای در صنعت فولاد کشور می‌باشد.رییس مرکز نسوز فولاد مبارکه با بیان این مطلب که کاهش هزینه‌ها رمز ادامه حیات فولاد مبارکه است، اظهار امیدواری نمود همه کارکنان در راه تولید اقتصادی و کاهش هرچه بیشتر هزینه‌ها گام بردارند.