«سفارس» شاخص را ۱۱ واحد بالا کشید

روز گذشته چهار نماد معاملاتی دیگر در بازار بازگشایی شدند. در نخستین روز معاملاتی هفته، نماد شرکت فارسیت اهواز پس از برگزاری مجمع فوق‌العاده مبنی بر تغییر سال مالی و پیش‌بینی درآمد هر سهم آماده انجام معامله بود.

نماد شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان‌غربی نیز پس از تعدیل EPS بازگشایی شد.

نماد تکنوتار و سیمان فارس و خوزستان نیز به ترتیب پس از تعدیل و تصویب افزایش سرمایه و تغییر سال مالی آماده انجام معامله شدند.

افزایش سرمایه شرکت سیمان فارس و خوزستان قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۳۰/۸/۸۵ به ثبت خواهد رسید. این شرکت با ثبت قیمت بالای ۳هزار ریال و با توجه به افزایش سرمایه، شرایط رشد شاخص را فراهم آورد. نماد چینی ایران نیز در پایان معاملات روز گذشته جهت برگزاری مجمع فوق‌العاده متوقف شد.

در این روز معاملاتی سرمایه‌گذاری سپه مجمع فوق‌العاده برگزار کرد و صاحبان سهام این شرکت موسسه حسابرسی به‌مند را به عنوان حسابرس شرکت انتخاب و معرفی کردند. میزان تعدیل عایدی «ومعادن»

گفته‌های بازار: درباره معادن و فلزات گفته می‌شود که با تعدیل ۴۳۰ ریالی در EPS به‌زودی بازگشایی خواهد شد. با این وصف رشد قیمتی «ومعادن» تا ۵هزار ریال بعید نیست.

شنیده‌های ما: شرکت پیش‌بینی می‌کند که نمادش با تعدیل ۴۳۵ ریالی پیش‌بینی درآمد هر سهم بازگشایی شود. این تعدیل به دلیل عرضه‌های گل‌گهر و چادرملو بوده است.

البته در بودجه معادن و فلزات مقدار سهمی که از سوی گل‌گهر باید فروخته شود، به همراه تاثیرات آن بر روی EPS شرکت پیش‌بینی شده است، اما این تعدیل به دلیل عرضه فراتر از پیش‌بینی‌های گل‌گهر است.میزان تعدیل فعلی EPS معادن و فلزات پایین‌تر از ۲۰درصد و در حدود ۱۴درصد است. پیش از این شایعه شده بود که این شرکت EPS خود را ۲۰درصد افزایش خواهد داد.

باز هم شایعه خریدار خارجی برای «کچاد»

گفته‌های بازار: بار دیگر شایعه خرید ۳ تا ۴درصد از سهام چادرملو از سوی خریدار خارجی در بازار تقویت شده است.

در این باره می‌گویند که چادرملو تلاش می‌کند تا به سقف قیمتی مطلوب یعنی بالای ۱۸۰۰تومان برسد و سهم خود را با این میزان قیمت به خارجی‌ها بفروشد.گفته می‌شود نماد چادرملو این هفته برای برگزاری مجمع فوق‌العاده برای تصویب افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.افزایش سرمایه ۲۰۰درصدی چادرملو به تصویب سازمان بورس رسیده است.

شنیده‌های ما: مدیران چادرملو از وجود خریدار خارجی برای سهام این شرکت اظهار بی‌اطلاعی کردند و اظهار کردند که این شایعه موجب تعجب سهامداران عمده این شرکت نیز شده است.

آخرین اخبار از افزایش سرمایه «وتوکا»

گفته‌های بازار: درباره توکافولاد می‌گویند که افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی‌اش به مرحله تصویب نزدیک می‌شود. این افزایش سرمایه قرار است برای یکی از طرح‌های توسعه‌ای شرکت انجام گیرد. همچنین گفته می‌شود، توکافولاد در صدد اضافه نمودن پرتفوی بورسی خود و ورود شرکت‌های جدید است.

شنیده‌های ما: افزایش سرمایه‌ شرکت از سوی سازمان حسابرسی تحت بررسی است که قرار است ۴۵درصد آن از محل مطالبات و ۵۵درصد آن از محل اندوخته تامین شود.

این افزایش سرمایه به منظور تامین منابع طرح برش قلع‌اندود و افزایش سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه انجام خواهد گرفت.در‌حال‌حاضر شرکت جدیدی هم وارد بورس نخواهد شد.