گروه بورس- رضا معظمی: شاخص کل بورس اوراق بهادار دیروز در آخرین روز کاری هفته با رشد ۳/۴۶واحدی به ۹هزار و ۹۲۷واحد رسید.

دیروز شرایط معاملات، جو مناسبی را برای خرید و فروش رقم زد که موجب رشد یکپارچه شاخص شد. با آغاز بازار گل گهر با صف خرید مواجه شد. دقایقی بعد سرمایه‌گذاری معادن و فلزات با صف خرید مواجه شد و نماد پارس‌خودرو با عرضه اولیه بخشی از صف خرید مواجه شد، با این شرایط شاخص تحت تاثیر ۱۶/۳واحدی نماد سرمایه‌گذاری معادن و فلزات، ۸۱/۲واحدی گل گهر، ۴۱/۱واحد فولاد مبارکه و ۵۵/۱واحد ملی مس و ۴۵/۳واحد سیمان فارس و خوزستان موجب شد در ساعت ۱۰ و ۳۲دقیقه شاخص، ۴۹/۲۵واحد رشد کند. در ساعت ۱۰ و ۵۳دقیقه، ۲۸۸هزار سهم سرمایه‌گذاری نیرو در ۸۰۴ریال در ادامه معامله شد.

معاملات در ساعت ۱۱ و ۸دقیقه یک بلوک ۷۹۹هزار سهمی باما در نرخ ۲۲هزار و ۴۹۵ریال معامله شد. در ساعت ۱۱ و ۱۳دقیقه نمادهای سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری بوعلی، نوسازی و ساختمان، سرمایه‌گذاری بیمه و شکر شاهرود بازگشایی شدند. با توجه به بازگشایی نماد صندوق بازنشستگی ۵۸/۲۵واحد شاخص تحت تاثیر منفی قرار گرفت؛ اما عرضه ۶میلیون سهم فولاد مبارکه در درصد مثبت موجب شد شاخص ۲۸/۲۲واحد از این محل رشد کند.

با این رشد شاخص به رغم تعطیلی میان هفته توانست ۷۳واحد رشد کند تا به ۹هزار و ۹۲۷برسد تا کمتر از ۷۳واحد برای رسیدن به ۱۰هزار واحد فاصله داشته باشد.