ایسنا- مدارک مربوط به بررسی حسابرسی عملکرد ۶ ماهه مجتمع را به سازمان حسابرسی فرستاده‌ایم و منتظر اعلام نظر نهایی آنها هستیم. احمدرضا اشتری، مدیر‌عامل پتروشیمی فن‌آوران با بیان این‌که امیدنامه شرکت تهیه شده است، افزود: حتی در تابلو فرعی نیز نام فن‌آوران درج شده، ولی مشکلاتی در‌خصوص گزارش حسابرسی شرکت وجود داشت که تاخیر واگذاری نیز به همین دلیل بوده است. اصلاحات لازم برای حسابرسی شرکت را نیز انجام داده‌ایم و مشکلی از جهت تهیه اسناد لازم برای واگذاری پتروشیمی به بورس وجود ندارد و منتظر دریافت گزارش نهایی سازمان حسابرسی هستیم.

او درباره نرخ فروش فعلی محصولات تولیدی مجتمع فن‌آوران نیز گفت: این نرخ تقریبا به نرخ فوب (تحویل در عرشه) خلیج‌فارس بوده است. البته عمده محصولات تولیدی، صادر می‌شود و بخش کمی را به بازار داخل می‌دهیم.

ابراهیم قربانی‌فرید، کارگزار معرف شرکت پتروشیمی فن‌آوران‌ نیز در این زمینه گفت: در‌حال‌حاضر حسابرسی صورت‌های مالی میان دوره شش‌ماهه سال ۸۶ شرکت پتروشیمی فن‌آوران باقی‌مانده که حسابرس در حال تهیه گزارش بوده و تا پایان هفته، گزارش حسابرسی نهایی و به بورس ارائه می‌شود و در صورتی که در ارائه گزارش مشکلی ایجاد نشود اواخر هفته آینده سهم آماده عرضه در بورس است. وی با بیان اینکه زمان دقیق عرضه پتروشیمی فن‌آوران مشخص نیست، خاطرنشان کرد: عرضه این سهم منوط به ارائه گزارش حسابرسی در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای است که در صورت ارائه، پنج‌درصد از این سهم جهت کشف قیمت در بورس عرضه می‌شود.

لازم به ذکر است، شرکت پتروشیمی فن‌آوران از مجموعه شرکت‌های صنایع پتروشیمی و اولین شرکت نفتی از مجموعه شرکت‌های اصل ۴۴ است که با سرمایه ۹۵۰‌میلیارد ریال قرار است از طریق بورس عرضه شود.