گروه بورس- ۲۵میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی کشور سرمایه‌گذاری می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، غلامحسین نجابت، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه همایش عصر نوین پتروشیمی با بیان اینکه براساس برنامه توسعه چهارم و برنامه پنجم کشور بیش از ۵/۱۲میلیارد دلار در هر برنامه سرمایه‌‌گذاری در صنعت پتروشیمی پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: در بخش سرمایه‌گذاری طرح‌های استانی نیز بیش از ۱۵میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه هفته آینده به تولید می‌رسد، افزود: از جمله طرح‌هایی که دراین ماه در صنعت پتروشیمی به تولید خواهد رسید، طرح آمونیاک سوم رازی در ماهشهر است.

نجابت گفت: براساس برنامه از پیش زمان‌بندی شده شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا قبل از پایان سال‌جاری علاوه بر طرح‌های مذکور، مجتمع پتروشیمی کارون نیز بهره‌برداری خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به مردم قول داده بودیم تا پایان سال ۸۶ دوازده طرح پتروشیمی را به بهر‌ه‌برداری برسانیم، گفت: با تلاش متخصصان داخلی این تعداد تا پایان سال به رقم ۱۳طرح خواهد رسید.