سنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از رسانه‌های فعال در حوزه بازار سرمایه تجلیل کرد.

دکتر «علی صالح‌آبادی» در بازدید سه ساعته خود از این نمایشگاه از مطبوعات و خبرگزاری‌های فعال در حوزه بازار سرمایه بازدید و با نمایندگان آنها به گفت‌وگو پرداخت.

وی اظهار داشت: امروزه رسانه‌ها، نیروی محرک در روند توسعه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هستند که می‌توانند زیرساخت‌های لازم را برای تحقق این اهداف فراهم کنند.

بسیاری بر این باورند که نیل به توسعه و خلق جوامع مدرن و کارآمد، بدون استفاده از رسانه‌های همگانی غیرممکن خواهد بود، زیرا توسعه، فرآیندی است جامع و پویا که با گذر زمان، جهت‌گیری‌ها و استراتژی‌های آن دستخوش تحول شده و باید به طور دائم با تغییرات جامعه و نیازهای آن هماهنگ شود.

ابلاغیه سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانونی اساسی از سوی مقام معظم رهبری، تحول شگرفی را در بازار سرمایه و اقتصاد ایران ایجاد کرده که به طور حتم اجرای دقیق آن، سرمنشاء تحولات عظیم اقتصادی خواهد بود.

در چنین شرایطی، رسانه‌ها نقش انکارناپذیری را در تحقق این سیاست‌ها، شتاب گرفتن توسعه اقتصادی و تحقق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور بر عهده دارند.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: خوشبختانه رسانه‌های گروهی در سال‌های اخیر با آگاهی از مسوولیت خطیر خود کمک شایانی را به مسوولان اقتصادی و به خصوص بازار سرمایه کرده‌اند.

وی با قدردانی از تلاش‌های رسانه‌ها در توسعه و شفافیت بازار سرمایه اظهار امیدواری کرد تا آنها با به‌کارگیری شیوه‌های نو و متنوع تعامل مطلوب خود را با ارکان مختلف این بازار همچنان ادامه دهند.

در این بازدید، دکتر «سید علی حسینی»، عضو هیات‌مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر صالح‌آبادی را همراهی کرد.