فارس- یک کارگزار بورس معتقد است: افزایش دامنه نوسان قیمتی از ۲ به ۳درصد، آزادسازی قیمت سیمان، ثابت ماندن نرخ بهره مالکانه معادن، رکود بازارهای مسکن و طلا و همچنین آرامش سیاسی، امروز بورس شاهد یکی از بهترین روزهای خود است.

«هادی بیدختی» درباره شرایط امروز بورس اظهار داشت: به شرط فراهم شدن مقدمات و الزامات لازم و روشن شدن وضعیت صنایع به طور شفاف، بورس بهترین فرصت سرمایه‌گذاری خواهد بود و دولت می‌تواند شاهد کنترل تورم و افزایش تولید و اشتغال باشد.

وی با بیان این نکته که بورس بهترین مکان برای جذب سرمایه‌های سرگردان است، گفت: با فراهم کردن بازار رقابتی و آزاد توسط دولت، فضا برای سرمایه‌گذاری‌های بیشتر فراهم می‌شود؛ اما نکته مهم این است که دولت باید دیدگاه خود را در خصوص آینده کنترل نرخ، قیمت‌ها و حمایت‌های مقطعی یا پایدار صنایع را به طور شفاف اعلام کند.

وی در رابطه با شرایط روز بازار سهام اظهار داشت: با توجه به افزایش دامنه نوسان قیمتی از ۲ به ۳درصد، آزاد‌سازی قیمت سیمان، ثابت ماندن نرخ بهره مالکانه معادن، رکود بازار‌های مسکن و طلا و همچنین آرامش سیاسی، امروز بورس شاهد یکی از بهترین روزها در سال ۸۷ بود.

وی ادامه داد: شرایط حاکم بر بورس نشان داد که اتفاقات داخلی و اقتصادی بیش از رویدادهای خارجی و سیاسی بر بورس اثرگذار است و در صورتی که دولت ساز و کار رقابت و عرضه و تقاضای واقعی را با فرآیند اصولی فراهم کند بورس در کنترل تورم نقش ویژ‌ه‌ای خواهد داشت.

این کارگزار بورس تصریح کرد: صنایع سیمان و معدن و فولاد در حالی مسیر روشن شدن را طی می‌کنند که جا دارد دولت تکلیف صنایع دیگری چون پتروشیمی‌ها و خودروها و ... را مشخص کند.